Preokret protiv Francuske - Crna Gora pobjedom završila turnir u Šapcu

Četiri trijumfa „ajkula” u pet utakmica, uz poraz od Australije

15841 pregleda 23 reakcija 6 komentar(a)

Pet utakmica u četiri dana - četiri pobjede i poraz, to je učinak crnogorskih vaterpolista na pripremnom turniru za Olimpijske igre koji je odigran u Šapcu.

„Ajkule” su za kraj turnira bile bolje od Francuske - slavile su 14:12 (3:5, 3:3, 5:3, 3:1).

Prije Francuske, savladale su Rumuniju 10:6, Njemačku 14:7 i Srbiju 18:17 petercima, a izgubila je od Australije 13:11.

Naša selekcija će završni dio priprema odraditi u Podgorici, gdje će 15. jula odigrati i zvanični kontrolni meč protiv Australijanaca.

Duel sa Francuskom je tim Vladimira Gojkovića dobio velikim preokretom od finiša treće četvrtine.

Gubila je Crna Gora i 7:3 u drugom periodu, a kasnije je serijom serijom 5:0 od minus tri stigla do plus dva (13:11) na četiri minuta prije kraja.

Po tri gola su postigli Danilo Radović i Đorđe Stanojević, po dva puta su se upisali Marko Mršić, Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jednom Vlado Popadić i Miroslav Perković.