Mladi vaterpolisti poraženi od Španije

Evropsko prvenstvo u Burgasu

6474 pregleda 2 komentar(a)

U19 vaterpolo reprezentacija Crne Gore je porazom otvorila Evropskog prvenstvo u bugarskom Burgasu.

Izabranici Miodraga Mirovića su u 1. kolu grupe A izgubili od Španije 8:6, i to nakon što su dozvolili seriju protivnika 3:0 u posljednjoj četvrtini.

Crna Gora, koja je vodila 2:0 i 5:3, posljednji gol je dala dva minuta i 50 sekundi do kraja trećeg perioda kada je u napadu s igračem više pogodio Balša Vučković.

Nakon toga su mrežu tresli još samo Agire (dva puta) i Autrik.

Imali su Mirovićevi puleni dvije šanse u posljednjih četrdesetak sekundi da poravnaju na 7:7, ali se Španija odbranila s igračem manje.

Vučković je u našem timu bio najefikasniji sa tri pogotka, po jednom su se upisali Nikola Petrović, Tim Perov i Srđan Janović.

Crna Gora u ponedjeljak od 13.15 igra protiv Mađarske, dok je rival u utorak Hrvatska (16.45).

Direktan plasman u četvrtfinale izboriće po dvije najbolje ekipe iz grupa A i B, dok će trećeplasirani timovi u osmini finala igrati sa drugoplasiranim iz C i D.

Pobjednici u grupama C i D za prolaz među osam najboljih igraju sa četvrtoplasiranim timovima iz A i B.