Čime je Subotić kupio slobodu?

Tadić kaže da ne može još da uđe u prirodu tog odnosa, ali dodaje da će i to biti jasno "nakon nekih drugih sudskih procesa"
60 pregleda 8 komentar(a)
Boris Tadić, Foto: Betaphoto
Boris Tadić, Foto: Betaphoto
Ažurirano: 12.01.2016. 12:53h

Bivši predsjednik Srbije Boris Tadić je ocijenio da je hapšenje 80 ljudi u Srbiji uoči Nove godine samo politička drama i scneraio koji ima za cilj da zamagli prethodni događaj, a to je oslobađanja Stanka Subotića Caneta zbog zastarijevanja procesa.

"Svakom ko ima mozga u glavi jasno je da je u pitanju politička drama i scenario koji ima za cilj da zamagli prethodni događaj i da podstakne građane da misle da je država pravedna u borbi protiv zlih korupcionaša. I to se građanima nudi pred praznike, kao "specijalni novogodišnji program" serijala vanrednih emisija. I onda više ne može da se razazna ko je kriv a ko je nevin, a stvaranje takve konfuzije je upravo cilj vlasti kako bi se u kreiranom haosu prikrile njihove greške, afere i neuspjesi. Masovna proizvodnja afera dovela je do toga da više niko i ne primijeti da te afere nemaju epilog jer se umjesto epiloga nudi sljedeća afera. kada smo već kod hapšenja, niko ne govori o tome da je Borislav Novaković, bivši gradonačelnik Novog Sada, oslobođen poslije dvije i po godine maltretiranja, povlačenja po zatvorima i bacanja ljage na njegovo ime. Koliko je tako nevinih među ovih 80 uhapšenih, koji su već osuđeni u režimskim medijima i gdje je odgovornost vlasti za medijsku kriminalizaciju nevinih ljudi? Naslovna strana Blica, koja je izašla u formi potjernice, kao da je štampana u vrijeme "Sablje". I to je upravo jedan od pokazatelja da ova vlast građane zapravo sve vrijeme drži u okolnostima vanrednog stanja", ocjenjuje Tadić za "Newsweek".

Na pitanje čime je Cane Subotić kupio vlast da bi zarad njegovog tihog izlaska na slobodu organizovali ove igre bez granica sa hapšenjima, Tadić kaže da ne može još da uđe u prirodu tog odnosa, ali dodaje da će i to biti jasno "nakon nekih drugih sudskih procesa koje pažljivo pratimo i koji definišu stanje našeg pravosuđa pod ovom vlašću."

"Svi su godinu dana upozoravali da će taj predmet zastarjeti. Na kraju se to i desilo. Pošto živimo u inženjeringu u kome svake nedjelje imamo neki novi politički spektakl, toga se, naravno, više niko i ne sjeća. To je način upravljanja zemljom koji je vrlo opasan jer samo privremeno daje rezultate, držeći jedan dio stanovništva u hibernaciji, ali svakome ko nešto zna o ljudskoj prirodi jasno je da to nije održivo. I konsekvence će biti veoma teške, i političke i ekonomske. Naročito zato što sve posmatraju i potencijalni investitori", dodaje Tadić.

Bonus video: