Pod naslovom "Zašto mladi o Miloševićevim zlodjelima ne znaju dovoljno", list Blic u subotnjem broju piše o rezultatima ankete, koja je, kako se navodi, donijela neke zaista frapantne odgovore.
Veliki broj onih koji su rođeni poslije 2000. godine, kada je Milošević pao s vlasti, misli da su građani Srbije bolje živjeli u vrijeme njegove vladavine.
Srđan Milivojević, aktivista Otpora, pokreta koji je vodio borbu za svrgavanje Miloševića, kaže da ne postoji dobar obrazovni sistem.
"Meni je šokantno što se era Miloševića i dalje vezuje samo za materijalnu oskudicu, bijedu, hiperinflaciju, a ne za mrtve i ubijene, kojima se ni grobovi ne znaju", kaže Milivojević.
Strašno je, kaže on, što građani Srbije žive u zemlji u kojoj je brzo zaboravljeno da je u vrijeme Miloševića nekoliko stotina hiljada ljudi stradalo.
"Živimo u zemlji koja slavi zločine i ubice. Nemamo obrazovni sistem, poremećene su apsolutno sve vrijednosne norme u društvu", napominje Milivojević.
Srijanka Turajlić, profesorka i politička aktivistkinja, smatra da se s mladima ne govori dovoljno o toj temi.
"Neki mladi misle da je bilo bolje jer im nikada zapravo nismo ni pričali o tom vremenu. Ne mogu oni ništa znati kad im niko ništa nije rekao, a pošto smo mi, kao društvo, izgleda o toj temi položili zavjet ćutanja, onda to tako mora da izgleda", kaže Turajlić.
Bonus video: