Od specijalnog izvještača "Vijesti"
Rio de Žaneiro - Crna Gora je predala olimpijsko srebro već nakon tri meča grupne faze, olimpijske vicešampionke iz Londona bile su nedorasle brazilskom izazovu.
Nakon poraza u prva dva meča, izgubile su i treći, koji ih je otpisao iz četvrtfinala - od Rumunije, koja je bila u istoj situaciji.
„Teško nam je, ovo je težak trenutak za sve nas“, kazala je uplakana Anđela Bulatović, nekoliko minuta nakon meča.
„Nikome nije teže nego nama. Zahvaljujem se svima koji su vjerovali u nas, a izvinjavam što smo ih razočarale“, rekla je Majda Mehmedović.
I kao protiv Španije i Angole, ponovo je napad izgubio utakmicu. Tim koji za 60 minuta postigne 21 gol, ne može odigrati baš toliko dobro, skoncentrisano i agresivno u odbrani da bi pobijedio.
„Mi smo sebe kao tim izgradili na odbrani, ali činjenica je da smo imali više rješenja u napadu i kada smo imali manje igračica u rotaciji. Ovdje smo bili nesigurni u oba pravca“, rekao je Dragan Adžić.
Svu energiju koju su uložile u odbrani, sve dobre reakcije, pokrivanja prostora i igračica, „lavice“ nisu pretočile u pozitivan rezultat, jer su sa loptom u rukama bile - spore, nepovezane, neorganizovane...
Samo je Kaća Bulatović bila na nivou, pa je, recimo, od siromašnih devet golova u prvom dijelu direktno učestvovala u šest. Pogodila je tri šuta sa devet metera, iskoristila dva sedmerca, postigla više golova od ostalih saigračica zajedno, i imala asistenciju na zicer Suzani Lazović.
Četiri puta u tom periodu imale su šansu da se koliko-toliko odlijepe, da pobjegnu makar na plus dva, sva četiri napada nisu realizovale, ni organizovale kako treba...
A odbrana je morala i da popusti, makar na kratko, pa su Rumunke u finišu poluvemena napravile seriju 3:0 i od 9:8 došle do 11:9, posljednji gol postigavši dvije sekunde prije kraja.
Ista slika i u drugom poluvremenu. Samo četiri gola za skoro 14 minuta, od čega dva Bulatović sa devet metara i slučajno (od bloka i leđa golmanke), jedan i sedmerca, i jedan u posljednjoj sekundi pasivnog napada, postigle su rukometašice Crne Gore.
Razlika u odnosu na prvih 30 minuta je ta što se razgoropadila Kristina Neagu, koja je postigla šest golova, a pet od prvih sedam svog tima u nastavku meča.
„Teško je igrati protiv igračice koju dobro poznajemo. Kristina je vrhunska rukometašica, u drugom poluvremenu je pokazala ko je i što je“, kazala je njena doskorašnja saigračica iz Budućnosti, Majda Mehmedović.
Odbrana se, ipak, koliko toliko držala, raspoložena je bila i Marina Rajčić na golu, pa Rumunke nisu pobjegle dalje od tri razlike (13:10, 16:13, 17:14, 18:15), sve do 48. minuta kada se prešle i tu granicu - 19:15.
Nada se vratila sa dva vezana gola - Bulatović i Raičević, ali je Neagu desetim pogotkom vratila bezbjednih plus tri, da bi Čiper iz kontre, nakon još jedne napadačke greške, definitivno prelomila meč na 21:17, devet i po minuta prije kraja...
Scena u kojoj Dragan Adžić pognute glave, desetak sekundi, stoji pored klupe, nakon pogrešnog i bespotrebnog dodavanja u polukontri, a zatim, čini se više, po navici, nego što je i on vjerovao u preokret - govorila je sama za sebe.
Crna Gora je u Riju bila nemoćna, neprepoznatljiva i nedorasla visokim ambicijama...
Rumunija - Crna Gora 25:21 (11:9)
Rio de Žaneiro - „Arena budućnosti“. Gledalaca: 1.550. Sudije: Elsajed i Rašed (Egipat). Sedmerci: Rumunija 5 (3), Crna Gora 5 (4). Isključenja: Rumunija 8, Crna Gora 8 minuta.
Rumunija: Munteanu, UNGUREANU (12 odbrana), Suč, GAJGER 2, Bućeski 2 (2), NEAGU 10 (1), BRADEANU, Perijanu, ARDEAN-ELISEJ 3, Manea 4, Otea, Kintoan, VIZITIJU, HIPER 4.
Crna Gora: RAJČIĆ (devet odbrana i sedmerac), Barjaktarović, PETROVIĆ 3 (1), RADIČEVIĆ 1, Jauković, A. Bulatović, Klikovac, Popović 1, K. Bulatović 9 (3), Ramusović, Mehmedović 4, Pavićević, RAIČEVIĆ 2, Lazović 1.
Sponzora izvještavanja iz Rija
Bonus video: