Milo Kadija pušten iz zatvora

“Vijestima” je prije nedjelju dana potvrđeno da se Milo Kadija nalazio u ZIKS-u, zbog nanošenja teških tjelesnih povreda sugrađaninu
274 pregleda 15 komentar(a)
Milo Kadija, Foto: Novosti.rs
Milo Kadija, Foto: Novosti.rs
Ažurirano: 16.02.2013. 15:30h

Cetinjski sud za prekršaje dobio je odgovor iz ZIKS-a - Cetinjanin Milo Kadija, koji je optužen za diskriminaciju po osnovu nacionalne i vjerske pripadnosti, pušten iz zatvora u kojem je bio na izdržavanju jednomjesečne kazne.

Prema informacijama “Vijesti” iz Suda za prekršaje, u odgovoru uprave ZIKS-a pisalo je da je Kadija pritvoren 18. januara, a da je pušten 12. februara, odnosno nekoliko dana prije isteka kazne od mjesec dana zatvora.

Kadija je početkom februara telefonom javio Sudu da neće moći da dođe na završni pretres, koji je trebao biti održan 5. februara, jer se nalazi u ZIKS-u na izdržavanju zatvorske kazne.

Predstavnici Suda su nakon toga poslali pitanja upravi ZIKS-a, kako bi provjerili tu informaciju i dobili zvaničan odgovor da li je Kadijino odsustvo sa završnog pretresa opravdano.

Sutkinja Slavica Jovović trebalo bi u narednim danima da odluči kada će biti zakazano završno ročište, koje će prema informacijama “Vijesti” najvjerovatnije biti održano krajem marta ili početkom aprila.

“Vijestima” je prije nedjelju dana potvrđeno da se Milo Kadija nalazio u ZIKS-u, zbog nanošenja teških tjelesnih povreda sugrađaninu.

Prema informacijama iz cetinjske policije, Kadija je 2006. godine bio učesnik kafanske tuče u tom gradu u kojoj je teško povrijeđen jedan Cetinjanin.

Tuča u kojoj je učestvovalo više osoba dogodila se nakon kraćeg verbalnog duela u jednom cetinjskom lokalu.

Povodom događaja u Etno selu “Kadmi” Njeguši – Cetinje, krajem lula prošle godine, Više državno tužilaštvo u Podgorici u saradnji sa Upravom policije sprovelo je prije više mjeseci hitan postupak izviđaja.

Kadija je tada, navodno, iz svog restorana izbacio monahinju i majku petoro djece, uz povike da kod njega ne mogu jesti, jer on, kako je kazao, ne podnosi Srbe i Srpsku pravoslavnu crkvu. Nakon tog događaja, njemu je navodno telefonom prijećeno.

Zakon o zabrani diskriminacije propisuje da se diskriminacijom smatra i svako pravljenje razlike, nejednako postupanje ili dovođenje u nejednak položaj lica ili grupe lica po osnovu vjere ili uvjerenja, pripadanja ili nepripadanja nekoj vjerskoj zajednici.

Kazna za odbijanje javnih usluga po tom osnovu je od 11.000 do 16.500 eura za pravno lice, a za preduzetnika od 2.000 do 5.000 eura.

Bonus video: