Hiršer trijumfovao u Adelbodenu

Marsel Hiršer, Foto: Fonet
Ažurirano: 13.01.2013. 14:42h

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobjednik je petog slaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u Adelbodenu.

Hiršer, koji je bio osmi nakon prve vožnje, do treće slalomske pobjede ove sezone došao je u vremenu minut, 51 sekunda i 75 stotinki.

To je njegova četvrta pobjeda ove sezone, a 16. u Svjetskom kupu.

Hiršer je ove sezone dobio i veleslalom u Val Dizeru.

On je za 30 sekundi bio brži od Austrijanca Marija Mata, dok je vodeći nakon prve vožnje, Italijan Manfred Melg, osvojio treće mjesto sa 62 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Hrvat Ivica Kostelić nastup u Adelbodenu završio je na četvrtom mjestu, peti je bio Njemac Feliks Nojrojter, a šesti Francuz Feliks Pinturo.

Hiršer je vodeći u plasmanu slaloma sa 520 bodova.

Nojrojter je drugi sa 386, a treći Šveđanin Andre Mirer 330 bodova.