Pobjeda Bardala u Englebergu

Bardal je bio drugi nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 130,5 i 133 metra za koje je dobio 266,2 boda.
52 pregleda 0 komentar(a)
Anders Bardal, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.12.2011. 15:58h

Norvežanin Anders Bardal pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u švajcarskom Engelbergu.

To je njegova prva pobjeda ove sezone, a druga u Svjetskom kupu u karijeri.

Ima i pobjedu iz Zakopana, ostvarenu krajem januara 2008. godine.

Austrijanac Martin Koh bio je drugi skokovima dužine 134,5 i 131,5 metara i zbirom od 258 bodova.

Njegov sunarodnik, Austrijanac Tomas Morgenštern, bio je treći skokovima od 128,5 i 129,5 metara, za koje je dobio 257,4 boda.

Uspjeh austrijskih skakača upotpunio je An

Prvi put u sezoni, drugi u karijeri, Norvežanin Anders Bardal pobijedio je danas u Svjetskom kupu u skijaškim skokovima – sa ukupno 266,2 boda, koje je zaradio skokovima od 130,5 i 133 metra, Bardal je pobijedio u švajcarskom Engelbergu.

Bardal, koji je bio drugi nakon prve serije, prvu pobjedu u karijeri je ostvario krajem januara 2008. godine u Zakopanima.

Drugi je bio je Austrijanac Martin Koh skokovima od 134,5 i 131,5 metara i zbirom od 258 bodova. Njegov sunarodnik i aktuelni osvajač Svjetskog kupa, Tomas Morgenštern zauzeo je najniže mjesto na pobjedničkom postolju, skokovima od 128,5 i 129,5 metara, za koje je dobio 257,4 boda.

Uspjeh Austrijanaca upotpunio je Andreas Kofler osvajanjem četvrtog mjesta (128 i 129,5), dok je peti bio pobjednik takmičenja u Harahovu, Njemac Zeverin Frojnd (128,5 i 129).

Vodeći nakon prve serije, Austrijanac Gregor Šlirencauer (131,5 i 130), zbog lošeg doskoka i pada u drugoj završio je tek na 11. mjestu.

Nakon šest takmičenja, Kofler je prvi u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 408 bodova, Bardal je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto sa 330, dok četiri boda manje ima trećeplasirani Šlirencauer.

Englelberg će i danas biti domaćin takmičenja skijaša skakača za Svjetski kup.

dreas Kofler osvajanjem četvrtog mjesta (128 i 129,5), dok je peti bio pobjednik takmičenja u Harakovu, Njemac Severin Frojnd (128,5 i 129).

Slovenac Jurij Tepeš nastup je završio osmom mjestu skokovima od 136,5 i 125,5 metara.

Vodeći nakon prve serije, Austrijanac Gregor Šlirencauer (131,5 i 130), zbog lošeg doskoka i pada u drugoj završio je na 11. mjestu.

Kofler je, nakon šest takmičenja, prvi u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 408 bodova.

Bardal je preuzeo drugo mjesto sa 330, dok četiri boda manje ima trećeplasirani Šlirencauer.

Englelberg će i sjutra biti domaćin takmičenja skijaša skakača za Svjetski kup.