Vuković pomenuo imena Crnogoraca koji su švercovali drogu

Vuković se u februaru 2010. godine predao policiji u Beranama, ali je pušten nakon saslušanja jer kao crnogorski državljanin nije mogao da bude procesuiran
144 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 21.11.2011. 18:59h

U nastavku suđenja grupi Darka Šarića svjedok saradnik Draško Vuković iz Berana otkrio je imena Crnogoraca sa kojima je obavljao poslove vezane za šverc droge, a koji nisu na spisku optuženih.

To je potvrdio i jedan od advokata Šarićeve grupe, Borivoje Borović.

"Naravno da sa velikim zadovoljstvom tužilaštvo Srbije uvijek voli da čuje neka imena koja su sa crnogorskog podneblja. Tako da je i ovom prilikom očigledno sugerisano da se pomenu ljudi koji su crnogorske nacionalnosti", rekao je Borović.

On nije htio da saopšti ko su osobe koje je Vuković pomenuo.

"Zato što je suđenje zatvoreno za javnost ne smijem da otkrivam javnosti, a ne bih otkrio i da nije zatvoreno za javnost zato što imam interese ostalih okrivljenih u predmetu koje moram štiti na jedan pažljiv način, da se pripremim i na to svjedočenje, da sprovedem neku svoju istragu, tako da ni jedno ime neću saopštiti javnosti iz svih tih razloga", kazao je advokat Borović.

Otkazao punomoćje Boroviću

Vuković se poslije dvije godine bjekstva 11. oktobra predao srpskim pravosudnim vlastima. On bi mogao i da zaključi sporazum o priznanju krivice sa tužilaštvom.

Svi optuženi su, takođe, negirali poznanstvo sa Šarićem, osim njegovog brata od tetke, trećeoptuženog Željka Vujanovića

Poslije predaje otkazao je punomoćje dotadašnjem braniocu, beogradskom advokatu Borivoju Boroviću, pa mu je postavljen branilac po službenoj dužnosti.

Šarić, Goran Soković i još četvorica optuženih su u bjekstvu, pa im se sudi u odsustvu.

Ostali optuženi, koji su u pritvoru, njih ukupno 11, negirali su krivicu i svoje učešće u švercu preko dvije i po tone kokaina iz Latinske Amerike u Zapadnu Evropu.

Svi optuženi su, takođe, negirali poznanstvo sa Šarićem, osim njegovog brata od tetke, trećeoptuženog Željka Vujanovića. Dvojica optuženih, Radan Adamović i Nebojša Joksović dobili su status svjedoka saradnika u ovom procesu i svjedočili su bez prisustva javnosti.

Nije mogao da bude izručen

Vuković se u februaru 2010. godine predao policiji u Beranama, ali je pušten nakon saslušanja jer kao crnogorski državljanin nije mogao da bude procesuiran u toj državi niti je mogao da bude izručen Srbiji.

Mediji su prenijeli da policija sumnja da je Vuković već izvjesno vrijeme bio u Srbiji, a da se prethodno, nakon što je pobjegao iz Crne Gore, skrivao u Albaniji i na Kosovu

Poslije potpisivanja sporazuma o izručenju državljana između Crne Gore i Srbije u oktobru prošle godine, Vukoviću se gubi trag, kao i Dejanu Šekularcu i Goranu Sokoviću koji su, takođe, osumnjičeni za učešće u švercu dvije i po tone kokaina iz Latinske Amerike u Evropu kao pripadnici Šarićeve grupe.

Poslije zaključenja sporazuma u Crnoj Gori je međutim uhapšen, takođe, pripadnik Šarićeve grupe Boris Laban, a u januaru je izručen Srbiji. U septembru je sjeo na optuženičku klupu zajedno sa ostalim optuženima za šverc kokaina iz Latinske Amerike.

Iako je negirao krivicu, Laban je ispričao da je u Argentinu išao zbog presađivanja kose, i da je putovao sa Draškom Vukovićem, kome tamo živi, kako je naveo, porodica.

Laban je tvrdio da se sa Vukovićem u Argentini vidio samo nekoliko puta i da je bio smješten u hotelu, čije ime ne zna i da nikada nije bio kod prijatelja u kući.

Mediji su prenijeli da policija sumnja da je Vuković već izvjesno vrijeme bio u Srbiji, a da se prethodno, nakon što je pobjegao iz Crne Gore, skrivao u Albaniji i na Kosovu.

Bonus video: