Razgovori muškaraca i žena često odu u pogrešnom smjeru, toliko da se na kraju obje strane zapitaju jesu li uopšte raspravljale o istoj stvari.
Muškarci jednostavno ne žele da raspravljaju o stvarima koje ne mogu da rije odmah, a žene smatraju da sam razgovor o problemu može da riješi problem.
- Žene se ponekad osjećaju mnogo bolje nakon neugodnih razgovora iako nijesu riješile problem odmah. Većina muškaraca, međutim, smatra da razgovor ne donosi rješenje, a onda nema smisla ni polemisati, niti raspravljati. Žene uglavnom žele na nekog da se oslone, da imaju rame za plakanje i nekoga ko će podržati njihove ideje. Zato bi dobar savjet muškarcima bio - naučite da slušate - kaže psihološkinja Jessica Wakeman.
Muškarci ne razumiju suze
Ako se tokom rasprave među partnerima žena rasplače, muškarci ne znaju šta tada da urade - one ih plaše jer muškarci ne shvataju da suze samo predstavljaju tugu, frustraciju, poniženje ili ljutnju, kaže Wakeman.
Dovoljno je jednostavno "izvini"
U svađama, piše tportal, se granice često probijaju do neželjenih razmjera, pa obje strane ili osuđuju ili ignorišu onu drugu stranu.
Nakon toga, potrebna je samo jednostavno izvinjenje.
Međutim, mnogi su nesposobni da priznaju krivicu. Umjesto jasnog i nedvosmislenog "oprosti" iz kojeg proizlazi želja za rješenjem situacije, onaj ko ćuti i ignoriše situaciju je onaj ko ne zna da iskaže emocije, odnosno onaj u koga se neko duboko razočarao. .
Ne vrijeđajte
Iako su žene pod većim uticajem hormona nego muškarci, stalno prebacivanje da je luda ili u PMS-u nije prihvatljivo. S tim se ništa ne postiže, opet, nisu ni sve žene iste, ne treba generalizovati. Ujedno, tako muškarac može da ispadne i smiješan.
Svakoj svađi dođe kraj
Odlazak u krevet s osjećanjem krivice, ljutnje, bijesa, ne znači da će to i nestati preko noći i da će sljedećeg jutra sve opet biti dobro.
Praveći se da se ništa nije dogodilo veče prije, stavlja ljude u nezgodnu situaciju: Zbog toga je najbolje da se prije svega obje strane smire i nakon toga razgovaraju.
Bonus video: