Za ljubitelje statistike Eurosong takmičenje je pravo blago. Dugogodišnja istorija ove manifestacije donosi obilje prvih i posljednjih, a svaka godina donosi nove nivoe bogatih podataka. Ni ovogodišnje izdanje nije izuzetak.
Tako se prvi put desilo da pjesma koja nije pobijedila dobije preko 300 poena. Rusija je dugo pratila pobjedničku numeru Švedske, a obje su preskočile 300 poena do kraja glasanja. Zapravo, prvi put u istoriji Eurosonga su prve tri plasirane zemlje imale preko 290 poena što samo pokazuje koliko je tijesna bila ovogodišnja borba između favorita. Ipak, Mansovih 365 poena iako impresivna, nije najveća cifra Eurosonga. Više od njega na ovom takmičenju skupili su Aleksander Ribak 2009. (387 poena) i Lorin 2012. (372). Zanimljivo je da sva tri takmičara dolaze iz skandinavskih zemalja.
Od 2320 mogućih poena iz 40 zemalja, prvih troje su prikupili impresivnih 41 odsto. Ako uzmemo u obzir top pet, to je već skoro 60 odsto mogućih bodova. Poređenja radi 2014. su prva tri takmičara skupili 35, a prvih pet samo 50 odsto. Zato je ove godine bilo potrebno manje bodova nego inače da bi se ušlo u prvih deset, pa se srpska predstavnica našla na desetom mjestu sa samo 53 boda, dok je Rut Lorenco trebalo 74 da isti plasman postigne prethodne godine. Sa 53 boda Bojana Stamenov bi zapravo bila 16. među prošlogodišnjim finalistima.
Da se dvije zemlje nađu zajedno na dnu liste nije se desilo od 1997. kada su Norveška i Portugal završile na nuli. Dosilo se 2008. da Velika Britanija, Njemačka i Poljska završe sa po 14 bodova, ali je zahvaljujući taj-brejk pravilu Britanija zauzela posljednje mjesto te godine.
I pored rekordnog broja učesnika u velikom finalu, to što su dvije zemlje podijelile posljednje mjesto znači da se još nije desilo da neki od učesnika završi na 26. mjestu, najgorem ikad u evrovizijskim finalima. Ovaj neslavni rekord još drže Velika Britanija (2003), Norveška (2012), Irska (2013) i Francuska (2014). Doduše, do ove godine se još nije desilo da zemlja domaćin ima nula bodova na kraju glasanja. Za najsličniji slučaj morali bi da se vratimo čak u 1958. kada je Holandija imala samo jedan poen.
Bonus video: