Basketaši Cetinja bolji u finalu od ekipe Loptamo u Tološima

Ekipa Cetinja, Petar i Marjan Stojanović, Predrag Lazarević i Ivan Knežević, pobjednik je prvog kvalifikacionog turnira manifestacije "Basket u mom kvartu"

3571 pregleda 1 komentar(a)
Cetinje najbolje u Tološima na prvom kvalifikacionom turniru, Foto: Dejan Lopičić/Mina

Ekipa Cetinja, u sastavu Petar i Marjan Stojanović, Predrag Lazarević i Ivan Knežević, pobjednik je prvog kvalifikacionog turnira manifestacije "Basket u mom kvartu".

Cetinje je u finalnom meču turnira, koji je odigran u dvorištu Osnovne škole “Novka Ubović” u Tološima, savladalo ekipu Loptamo 18:14.

Drugoplasirani tim turnira činili su Nikola Despotović, Matija Saveljić, Luka Samardžić i Luka Božinović.

Pobjednički podijum komletirao je sastav Kobe, koji je u meču za treće mjesto, posljednje koje vodi na finalni turnir, pobijedio Masline 13:6.

Turnir je okupio 16 ekipa, od kojih su tri najuspješnije izborile nastavak takmičenja.

Naredni turnir manifestacije "Basket u mom kvartu" na programu je 12. maja na terenu u Aerodromskoj ulici na Starom aerodromu. Potom slijede turniri u naselju Zelenika 18. maja i Tuškom putu sedam dana kasnije.

Po tri najuspješnije ekipe sa svakog turnira izboriće plasman u finale - 22. juna u Njegoševom parku.

Nagradni fond završnog turnira je 3.200 eura. Pobjedniku će pripasti 1.700, drugoplasirana će osvojiti 900, dok je 600 namijenjeno za trećeplasiranu ekipu.

Organizator manifestacije je Sekretarijat za sport Glavnog grada.