Poraz od Švedske, „lavice” u četvrtfinalu sa Danskom

„Lavice” su četvrti put u istoriji među osam najboljih u svijetu, a sa Švedskom će rješavati ko će sa 1. mjesta u grupi 1 ići u Herning

24800 pregleda32 komentar(a)
20:47h

Hagman je iz kontre povisila na 10:7.

20:45h

Najmlađa igračica reprezentacije Jelena vukčević daje gol na svoj 19. rođendan iz sedmerca za 9:7.

20:43h

Sjajan gol Itane Grbić za 8:6 u 13. minutu. Crna Gora je period sa igračicom manje dobila 2:0.

20:42h

Ivana Godeč smanjila na 8:5.

20:41h

Itana Grbić je smanjila, ali je odmah uzvratila Blom. Tatjana Brnović je imala zicer, Bundsen joj je odbranila, ali je sjajna pivotkinja zbog protesta dobila isključenje. Čini se da je bila u pravu.

20:39h

Drugi gol Hagman, Švedska vodi 7:3.

20:38h

Opet pogađa Roberts, treći gol za plus tri (6:3).

20:38h

Dijana Mugoša nije iskoristila sedmerac, ali Jelena Despotović iz kontre smanjuje na 5:3.

20:36h

Drugi gol Roberts za 5:2.

20:36h

Dijana Mugoša i Tatjana Mugoša pogađaju, ali su im odmah uzvraćale Hanson i Karlson - Švedska vodi 4:2 u 6. minutu.

20:32h

Švedska je bolje počela meč, vodi 2:0 u 3. minutu nakon golova Roberts iz igre i Hagman iz sedmerca.-

20:16h

Scenario koji je priželjkivan nakon bolnog poraza od Crne Gore se ispunio - prvo je Švedska savladala Mađarsku, a potom su Katrin Klujber i drugarice senzacionalnim preokretom i serijom 5:0 u posljednjih šest minuta srušile Hrvatsku (23:22) i poslale tim Bojane Popović direktno u četvrtfinale 26. Svjetskog prvenstva.

„Lavice” su četvrti put u istoriji među osam najboljih u svijetu, a sa Švedskom će od 20.30 časova rješavati ko će sa 1. mjesta u grupi 1 ići u Herning.

Biće ovo šesti obračun sa selekcijom „tri krune” na velikim takmičenjima, a zanimljivo je da protiv nje Crna Gora ima najbolji skor od svih selekcija koje su osvajale medalje u XXI vijeku, jer vodi 4:1.

Marini Rajčić i drugaricama je za 1. mjesto neophodna pobjeda, ali možda to i ne bude mnogo bitno, jer će se istovremeno rješavati i ko će biti broj 1 i 2 u grupi 3 u Herningu, u direktnom duelu Njemačke (osam bodova) i Danske (šest).