Poraz od Švedske, „lavice” u četvrtfinalu sa Danskom

„Lavice” su četvrti put u istoriji među osam najboljih u svijetu, a sa Švedskom će rješavati ko će sa 1. mjesta u grupi 1 ići u Herning

24800 pregleda32 komentar(a)
21:30h

Pogađa i Jelena Despotović na nepostavljenu odbranu i smanjuje na 15:19.

21:29h

Matea Pletikosić je realizovala sedmerac za 14:19.

21:28h

Hagman koristi dva napada sa igračicom više, opet je šest razlike za Švedsku (19:13) u 38. minutu.

21:26h

Nina Bulatović ne koristi zicer za minus tri, ostaje 13:17. Itana Grbić dobija isključenje zbog simuliranja.

21:24h

Opet pogađa Ivana Godeč, ovog puta u napadu sa igračicom više.

21:23h

Itana Grbić drugi put pogađa iz "šosea", ali Roberts je precizna peti put iz isto toliko pokušaja za 12:17 u 34. minutu.

21:21h

Ivana Godeč pogađa za 11:15, ali Karlson uzvraća iz "brzog centra", uz drugo isključenje Tatjane Brnović.

21:19h

Đurđina Malović je prvi put na terenu i pogađa za 10:15.

21:05h

Kraj 1. poluvremena, Dijana Mugoša ne pogađa sa desnog krila u posljednjoj sekundi. Švedska vodi 15:9.

Domaće od starta vode, mnogo su sigurnije u napadu, ali i čvršće u odbrani. To je iskoristila Johana Bundsen, koja je primila devet golova, ali i imala isto toliko odbrana - sedam iz igre, dva iz sedmeraca.

"Lavice" su pogodile samo dva puta iz pet pokušaja sa sedam metara, a očito je da se muče da probiju veoma čvrstu odbranu fizički nadmoćnih protivnica.

U Herningu, Danska vodi 15:13 na poluvremenu protiv Njemačke.

Ako domaćini dobiju dvije posljednje utakmice glavne faze, Crna Gora će u srijedu, najvjerovatnije u 20.30 časova, u četvrtfinalu igrati protiv Danske.

21:04h

Bundsen brani sedmerac Dijani Mugoši, Crna Gora šutira svega 5-2.

21:01h

Dijana Mugoša realizuje sedmerac, ne uzvraća Hagman, kojoj penal brani Anastasija Babović.

20:59h

Hanson pogađa za 15:8 u 26. minutu.

20:59h

Bundsen brani i zicer Bobane Klikovac.

20:56h

Švedska prvi put vodi šest razlike (14:8) nakon gola Lundstrem. Tajm-aut Bojane Popović.

20:54h

Danska u Herningu vodi 11:9 protiv Njemačke. Ako timovi koji sada vode upišu pobjede, "lavice" bi u četvrtfinalu igrale sa Dankinjama.

20:53h

Majstorski gol Karlson za 13:8, a onda šesta odbrana Bundsen, koja "skida" zicer Dijani Mugoši.

20:51h

Jelena Despotović je iznudila isključenje Lagerkvist i sedmerac, ali Bundsen brani šut Jelene Vukčević.

20:51h

Promjena između stativa, ušla je Anastasija Babović.

20:50h

Sjajna varka Karlson u duelu sa Anastasijom Popović i gol za 12:7 u 19. minutu. Smanjila je Tatjana Brnović.