Gol Belingema dovoljan za pobjedu Engleske, Danska i Slovenija remizirali, Holandija poslije preokreta savladala Poljsku

Današnji mečevi: Holandija - Poljska (2:1), Slovenija - Danska (1:1) i Srbija - Engleska (1:0)

94247 pregleda87 komentar(a)
17:56h

Navijači Danske su spremni:

17:27h

Kodi Gakpo je obilježio utakmicu Poljske i Holandije.

17:10h

U 18 časova počinje utakmica Danske i Slovenije, poznati su sastavi:

16:52h

Kraj utakmice, Holandija je potpuno zasluženo savladala Poljsku 2:1.

Poljaci su vodili od 16. minuta golom Bukse, a onda je Gakpo izjednačio u 29, da bi u 83. Veghorst kompletirao preokret.

Holandija je bila mnogo bolja, napadala od početka utakmice, stvarala šanse i na kraju stigla do trijumfa.

16:52h

90+5 - Zalevski je šutirao sa distance, Verbrugen je odbranio.

16:46h

89. minut - velika šansa za Poljsku, Pjotrovski je sa lijeve strane ušao u kazneni prostor, dodao loptu do Šviderskog, koji je šutirao, ali je Verbrugen fantastično reagovao.

16:40h

83. minut - potpuni preokret u Hamburgu, vodi Holandija 2:1, strijelac Veghorst, koji je dva minuta ranije ušao u igru.

Rejnders je dodao loptu do Akea, fudbaler Mančester sitija ubacio loptu u peterac, a Veghorst zatresao mrežu i kompletirao preokret.

Holandija vodi potpuno zasluženo.

Izmjena: 13:36h
16:30h

73. minut - Depaj je izveo korner, De Fraj šutirao glavom preko gola.

16:21h

65. minut - nova šansa za Holandiju i Gakpa. Fudbaler Liverpula je sa desne strane šutirao, lopta odlazi pored gola.

16:15h

58. minut - prilika za Poljsku, prva u drugom dijelu.  Kivior je šutirao sa 15-ak metara, Verbrugen odlično intervenisao.

16:11h

54. minut - kontra Holandije, dva na dva, Gakpo je asistirao Simonsu, koji je šutirao pored gola.

16:03h

46. minut - počelo je drugo poluvrijeme i odmah prilika za Holandiju, zaprijetio je Damfris.

15:46h

45+1 - druga šansa za Depaja u prvom poluvremenu, lopta odlazi pored gola.

15:42h

42. minut - velika šansa za Holandiju u finišu prvog poluvremena. Ake je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a Gakpo sa nekoliko metara šutirao preko gola.

15:32h

32. minut - šansa za Poljsku, šutirao je Kivior, ali je Verbrugen odlično intervenisao.

15:29h

29. minut - izjednačila je Holandija, strijelac je Kodi Gakpo!

Fudbaler Liverpula je šutirao sa distance, lopta je zakačila Salomona, prevarila Ščensnog i završila u mreži.

Holandija je napadala, stvarala šanse i zasluženo stigla do izjednačenja.

15:25h

25. minut - Holandija nastavlja da napada, nije ih poremetio gol Poljske.

Imale su "lale" kontru, Rejnders je ušao u kazneni prostor, ali je želio da asistira, pa je zaustavljen.

15:21h

22. minut - sada je i Depaj imao priliku, ali je šutirao pored gola.

15:20h

20. minut - još jedna šansa za Holandiju. Ovog puta je nakon kornera šutirao Van Dajk, ali je Ščensni sjajno reagovao.

15:16h

16. minut - Holandija je napadala, imala inicijativu i šanse, ali prva do gola stiže Poljska!

Poljaci su dobili prvi korner, Zjelinski je centrirao, a Buksa glavom zatresao mrežu!

Izmjena: 13:37h