Gol Belingema dovoljan za pobjedu Engleske, Danska i Slovenija remizirali, Holandija poslije preokreta savladala Poljsku

Današnji mečevi: Holandija - Poljska (2:1), Slovenija - Danska (1:1) i Srbija - Engleska (1:0)

94247 pregleda87 komentar(a)
20:39h

Tomas Menije će se uskoro pridružiti selekciji Belgije.

20:31h

Fudbalski savez Albanije suočava se sa četiri optužbe Evropske fudbalske unije (Uefa) zbog provokativne poruke koju su njeni navijači istakli tokom utakmice protiv Italije na Evropskom prvenstvu i drugog nesportskog ponašanja.

20:07h

Poznati su sastavi Srbije i Engleske:

19:50h

Završena je utakmica, Slovenija i Danska su igrali neriješeno - 1:1.

Danska je bila bolja u prvom dijelu, a povela je u 18. minutu nakon sjajne asistencije Vinda i gola Eriksena.

U nastavku su Danci bili oprezniji, što su Slovenci iskoristili i izjednačili preko Janže u 77. minutu.

Izmjena: 19:56h
19:38h

81. minut - period kada je Slovenija mnogo bolja, Šporar pogađa spoljni dio mreže.

19:33h

77. minut - Slovenija stiže do izjednačenja (1:1), strijelac Janža!

Slovenija je dobila korner, nakon centaršuta je lopta došla do Janže koji je bio van kaznenog prostora. Reprezentativac Slovenije je šutirao, lopta zakačila Hjulmanda i završila u mreži.

Izmjena: 13:35h
19:33h

76. minut - projektil Šeška sa oko 25 metara, lopta je pogodila stativu.

19:31h

74. minut - šansa za Sloveniju nakon prekida. Janža je centrirao, Šporar sa dva-tri metra loptu poslao pored gola.

19:21h

65. minut - odličan napad Danaca sa lijeve strane, Hojbjerg je dodao loptu do Kristijansena, koji je ubacio u peterac, gdje je bio Hojlund. Napadač Mančester junajteda je šutirao, a Oblak odbranio i pokazao klasu.

Na drugoj strani je Gnezda Čerin šutirao glavom sa oko pet metara, ali lopta odlazi pored gola.

19:17h

Tokom utakmice sa Danskom u Štutgartu, fudbaleri Slovenije nosili su crni flor u čast mladog crnogorskog golmana Matije Šarkića, koji je juče iznenada preminuo.

19:07h

51. minut - prilika za Sloveniju nakon auta, ali je Vestegard otklonio opasnost.

Period kada Slovenija prijeti, ali promjene rezultata nema.

19:02h

Počelo je drugo poluvrijeme u Štutgartu.

18:46h

Kraj prvog poluvremena, Danska protiv Slovenije zasluženo vodi 1:0.

18:43h

Imao je Eriksen šansu u finišu prvog poluvremena, ali je slabo šutirao nakon povratne lopte Vinda.

Lopta je otišla preko gola.

18:25h

Sredina prvog poluvremena, Danska je povela nakon prve ozbiljnije akcije.

Sa druge strane, Slovenija je zaprijetila jednom i to preko Šeška.

18:17h

17. minut - vodi Danska, strijelac Kristijan Eriksen!

Danci su dobili aut, a onda je Vind prelijepo petom asistirao Eriksenu, koji je pravovremeno utrčao i savladao Oblaka.

Izmjena: 13:36h
18:16h

16. minut - zaprijetila je Slovenija, Šeško je šutirao sa oko 25 metara, ali lopta odlazi pored gola.