EURO 2024: Belgija pokazala snagu, Portugal u osmini finala, Gruzija osvojila istorijski bod

Evropsko prvenstvo u fudbalu

100212 pregleda7 komentar(a)
16:38h

77. minut: Nastavlja češka da promašuje velike šanse - Matej Juracek je ubacio, a Mojmir Hitil je glavom šutirao pored gola.

16:37h

75. minut: Nešto mirniji period utakmice, ali čini se da obje reprezentacije žele pobjedu...

16:23h

62. minut: Nastavlja Češka sa napadima - Krejči je nakon kornera glavom šutirao pored gola.

16:20h

59. minut: GOOOOL, konačno je savladan Mamardašvili - Patrik Šik je odbijenu loptu grudima ubacio u mrežu.

16:19h

57. minut: Opasna je Gruzija iz kontranapada, a iz jednog je veliku priliku propustio Anzor Mekvabišvili.

16:07h

Kreće drugo poluvrijeme...

15:51h

Kraj prvog dijela - uzbudljiv meč u Kelnu, Češka je stvarala šanse, ali Mamardašvili je nesavladiv.

Na drugoj stani, Robin Hranač je najveći maler ovog Eura - nakon autogola i smušene reakcije kod drugog gola Portugala u prvom kolu, štoper Češke sada je nespretno igrao rukom i skrivio penal.

Siguran sa bijele tačke bio je Mikautadze, momak koji je postigao gol i u prvom kolu protiv Turske.

Izmjena: 13:08h
15:50h

50. minut: Mamardašvili čini čuda - odmah je Češka imala novu šansu, Šik je bio praktično sam sa golmanom Gruzije, ali ni ovog puta nije uspio da ga savlada. Još se igra prvo poluvrijeme.

15:48h

48. minut: GOOOOOL, Žorž Mikautadze je siguran sa bijele tačke - debitnat vodi (1:1).

15:46h

46. minut: Penal za Gruziju, Hranač je nespretno igrao rukom.

15:32h

32. minut: Dok se čeka prava akcija Gruzije pogledajte malo magije njenog najboljeg igrača Hviče Kvarackelije.

15:28h

29. minut: Još jednom je pokušao Hložek, Česi žele gol, ali zasada ne pronalaze put do mreže sjajnog Mamardašvilija. Za pola sata ekipa Ivana Hašeka uputila je šest udaraca u okvir gola.

Gruzija mora bolje...

15:24h

23. minut: Savladan je Mamardašvili, ali je Hložek to uspio rukom... Sudija Danijel Zibert je najprije priznao gol, ali je VAR pokazao da je napadač Bajera iz Leverkuzena, ipak, loptu dotakao rukom.

15:10h

10. minut: Češka je bolja na startu, ali i Gruzija prijeti - Zuriko Davitašvili je sjajnom prošao po desnoj strani, ali kada je trebao da nastavi ka golu prelako je pao u duelu sa Ladislavom Krejčíjem. Naravno, od penala nije bilo ništa.

15:02h

4. minut: Georgij Mamardašvili je jedan od boljih golmana u Evropi, a već na startu je pokazao i zašto - tri odbrane u svega četiri minuta koje su sačuvale mrežu Gruzije.

Opasno su šutirali Adam Hložek i dva put Patrik Šik, ali je golman Valensije odlično raspoložen na suncu Hamburga.

15:00h

1. minut: Krenuo je posljednji meč u terminu od 15 sati na ovom Euru - Gruzija i Češka nemaju pravo na grešku.