EURO 2024: Belgija pokazala snagu, Portugal u osmini finala, Gruzija osvojila istorijski bod

Evropsko prvenstvo u fudbalu

100212 pregleda7 komentar(a)
19:48h

Pet minuta sudijske nadoknade.

19:31h

Ronaldo je imao vremena i za selfi sa dječakom koji navija za Tursku.

19:26h

Kristijano Ronaldo je upisao osmu asistenciju na evropskim prvenstvima - po tome se izjednačio sa Čehom Karelom Poborskim koji je do sada bio rekorder.

19:13h

GOOOOL! Portugal je poveo 3:0 u 56. minutu.

Kristijano Ronaldo je bio nesebičan, asistirao je Brunu Fernandešu koji je imao lak posao sa desetak metara.

Izmjena: 13:07h
19:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

Portugalci Leao i Paljinja, igrači koji su dobili po žuti karton u prvom poluvremenu, završili su utakmicu - umjesto njih su na startu drugog dijela ušli Ruben Neveš i Pedro Neto.

Izmjena i u turskom timu - Jusuf Jazidži je zamijenio Orkuna Kokdžua.

18:47h

Poluvrijeme u Dortmundu: Portugal ima veliku prednost - vodi 2:0 protiv Turske.

18:44h

Rafael Leao je dobio žuti karton zbog simulacije.

I propustiće naredni meč, jer je zapisan i na premijeri protiv Češke - i tada je želio da iznudi prekršaj.

18:35h

Moglo je da bude 3:0 - Kanselo je u šansu lansirao Bruna, a ovaj šutirao daleko od gola.

18:29h

GOOOOL! Tačnije, autogol - i to bizaran. Postigao ga je defanzivac Turske Akajdin u želji da vrati loptu golmanu - Portuga ima ogromnih 2:0 od 29. minuta.

18:24h

GOOOOL! Vodi Portugal protiv Turske - 1:0 od 21. minuta i pogotka Bernarda Silve.

Rafa Leao i Nuno Mendeš su po lijevoj strani napravili razliku, a as Mančester sitija bez problema zatresao mrežu.

Izmjena: 13:08h
18:17h

Navijači Turske su imali poruku za Kristijana Ronalda:

18:15h

Prošlo je 15 minuta - nema golova u Dortmundu, konkretniji Portugalci.

18:06h

Zaprijetila je i Turska - Akturkoglu je u iz peterca mogao do pogotka.

18:01h

Prvi opasan napad - imao ga je Portugal, ali je Ronaldo iz voleja šutirao pravo u golmana Turske.

18:00h

Počela je utakmica Turska - Portugal.

17:59h

Gruzija je protiv Češke (1:1) osvojila istorijski bod na evropskim prvenstvima.

17:12h

Od 18 sati se u Gelzenkirhenu sastaju Turska i Portugal.

Poznati su sastavi Turske i Poljske:

16:59h

Kraaaaj - kakav meč u Hamburgu. Češi su se ispromašivali, ali su na kraju mogli da ostanu i bez boda.

S druge strane, Gruzija je ispisala istorijsku stranicu i kao debitant stigla do prvog boda na velikim takmičenjima.

Međutim, pitanje je da li remi odgovara i jednoj i drugoj selekciji pred posljednje kolo

16:55h

96. minut: Kakva šansa za Gruziju - Lobjanidze je nakon paklene kontre "krstaša" promašio u sutiaciji jedan na jedan.

16:41h

78. minut: Ponovo Češka - sada je šutirao Ondržej Ling, ali naravno i ovog puta je siguran bio Mamardašvili.