BLOG EURO 2024: Španija ubjedljiva protiv Gruzije, Engleska preživjela Slovačku

Engleska nakon preokreta i produžetaka savladala Slovačku 2:1 i plasirala se u četvrtfinale, gdje će igrati sa Švajcarskom (subota, 18). U četvrtfinale se, takođe nakon preokreta, plasirala i Španija koja je savladala Gruziju - 4:1

76624 pregleda16 komentar(a)
30.06.2024. 23:01h
19:09h

50. minut - Engleska je postigla gol, ali je taj pogodak poništen, jer je Foden bio u ofsajdu.

Fudbaler Mančester sitija je bio neoprezan.

19:04h

Počelo je drugo poluvrijeme u Gelzenkirhenu.

18:49h

Kraj prvog poluvremena, vodi Slovačka 1:0, gol je postigao Šranc.

Englezi bez udarca u okvir gola.

18:46h

45+1 - drugi žuti karton za Slovake, opomenut je Škrinijar.

18:37h

38. minut - težak posao čeka Engleze, koji nisu stvorili pravu priliku.

Još jedno blijedo izdanje Albiona, koji je u Njemačku došao kao prvi favorit.

18:25h

25. minut - goooool! Vodi Slovačka 1:0, strijelac Ivan Šranc.

Strelec je došao do lopte, asistirao Šrancu, koji je spoljnim dijelom stopala matirao Pikforda.

Šranc je postigao treći gol na prvenstvu.

Loše izdanje Engleske u Gelzenkirhenu.

18:23h

23. minut - prilika za Albion, nakon pokušaja Kejna lopta odlazi u korner.

18:21h

22. minut - blijedo izdanje Engleske, dosta grešaka, nema pravih šansi.

18:17h

17. minut - treći žuti karton za reprezentativce Engleske. Ovog puta je opomenut Belingem.

18:12h

12. minut - opasan napad Slovačke, Haraslin je prijetio, ali posljednja linija Engleske otklanja opasnost.

Bila je ovo dobra prilika za Slovačku.

18:09h

9. minut - napad Engleske, Belingem je pronašao Tripijea, koji je bio sam na lijevoj strani, ali je fudbaler Njukasla loše šutirao, pa je lopta otišla pored gola.

18:06h

7. minut - dobar napad Engleza, kombinovali su Mejnu i Saka, ali su Slovaci otklonili opasnost.

U međuvremenu je Mejnu dobio žuti karton.

Englezi su za sedam minuta dobili dvije javne opomene.

18:05h

5. minut - opasan napad Slovačke, Haraslin je odložio loptu Hancku, koji je bio neprecizan.

18:03h

Mark Guei je dobio žuti karton poslije tri minuta igre. Ako Engleska prođe u četvrtfinale, fudbaler Kristal Palasa neće biti na raspolaganju selektoru Garetu Sautgejtu zbog parnih kartona.

18:00h

Počela je utakmica Engleske i Slovačke u Gelzenkirhenu.

16:35h

Stadion u Gelzenkirhenu na kojem će igrati Engleska i Slovačka.

15:37h

Predsjednik Fudbalskog saveza Italije Gabrijele Gravina potvrdio je danas da Lućano Spaleti ostaje selektor, uprkos eliminaciji reprezentacije u osmini finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj, na kome je branila titulu.

Gravina je na konferenciji za novinare u trening kampu reprezentacije u Izerlonu rekao da bi bilo nezamislivo otpustiti Spaletija manje od godinu dana otkako je postavljen za selektora.

On je dodao da su sa Spaletijem vođeni dugi i ozbiljni razgovori, poslije poraza od Švajcarske 2:0, u subotu uveče u osmini finala Evropskog prvenstva.

"Nemamo šta da krijemo, svi moramo da preuzmemo odgovornost. Mi smo juče dugo razgovarali sa selektorom i mislim da je nezamislivo riješiti probleme odustajanjem od višegodišnjeg projekata poslije osam, devet mjeseci", rekao je Gravina, prenijeli su italijanski mediji.

Spaletifoto: Reuters

"Centar našeg projekta je trener koji je ovde devet do 10 mjeseci, trener koji nije uvijek imao sve igrače na raspolaganju. Naše povjerenje mora da postoji pošto nas novi izazov očekuje već za 60 dana", dodao je predsjednik Saveza.

Reprezentacija Italije vraća se na međunarodnu scenu 6. septembra utakmicom protiv Francuske u Ligi nacija.

"Sigurno ima stvari koje moramo promijeniti, stvari koje treba razmotriti, biće dubokog razmišljanja, počeli smo sinoć. Svi moramo da rastemo, postoji samo jedan način da se suočimo sa ovakvim trenutkom, a to je rad", rekao je Gravina.

On je ocijenio da u italijanskom fudbalu ima talentovanih igrača i da treba raditi na njihovoj promociji.