BLOG EURO 2024: Španija ubjedljiva protiv Gruzije, Engleska preživjela Slovačku

Engleska nakon preokreta i produžetaka savladala Slovačku 2:1 i plasirala se u četvrtfinale, gdje će igrati sa Švajcarskom (subota, 18). U četvrtfinale se, takođe nakon preokreta, plasirala i Španija koja je savladala Gruziju - 4:1

76624 pregleda16 komentar(a)
30.06.2024. 23:01h
21:12h

12. minut - šut Vilijamsa, lopta ide u korner.

21:11h

10. minut - nova prilika za Špance - Karvahal je glavom šutirao, a Mamardašvili opet odbranio.

Veliki pritisak Španaca.

Lamin Jamalfoto: Reuters
21:05h

5. minut - prilika za Španiju, Karvahal je poslao loptu u kazneni prostor, Pedri šutirao, a Mamardašvili odbranio.

20:37h

Engleska se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Albion je danas u Gelzenkirhenu, nakon produžetaka, savladao Slovačku - 2:1.

Slovaci su vodili od 25. minuta, kada je Pikforda savladao Šranc, koji je postigao treći gol na šampionatu.

Engleska je i danas bila blijeda, bila je blizu eliminacije, ali je do izjednačenja stigla u petom minutu sudijske nadoknade, kada je Džud Belingem postigao lijep pogodak.

Potom je meč otišao u produžetke, a već u prvom minutu nastavka Kejn je nakon asistencije Tonija preokrenuo rezultat i Albion odveo među osam na kontinentu.

Engleska će u četvrtfinalu, u subotu (18) igrati protiv Švajcarske.

Izmjena: 20:39h
20:36h

Toni je u finišu pokušao sa dvadesetak metara, ali je bio neprecizan, lopta je otišla preko gola.

20:23h

Počeo je drugi produžetak.

20:19h

Kraj prvog produžetka.

20:17h

105. minut - velika prilika za Slovake, Pekarik je, nakon centaršuta Beneša, šutirao preko gola.

20:03h

91. minut - gooool, Englezi su preokrenuli u Gelzenkirhenu i vode 2:1, strijelac Hari Kejn.

Nakon odbijene lopte Dubravke, Eze je šutirao, a Toni prebacio loptu do Kejna, koji je zatresao mrežu.

20:02h

Počeo je prvi produžetak.

19:57h

Kraj regularnog dijela, igraće se produžeci u Gelzenkirhenu.

19:55h

90+5 - gooool! Engleska je izjednačila (1:1), strijelac Džud Belingem, njegov drugi gol na prvenstvu.

Engleska je dobila aut, potom je Guei glavom prebacio loptu, a Beingem uhvatio "makazice" i postigao gol.

19:47h

87. minut - Lobotka je šutirao sa distance, ali je Pikford odbranio.

19:40h

81. minut - Deklan Rajs js šutirao sa oko 25 metara, ali je pogodio stativu.

Potom je pokušao i Kejn, ali je lopta otišla preko gola.

19:37h

78. minut - velika šansa za Kejna, koji je sa oko pet metara glavom šutirao pored gola.

19:25h

65. minut - Palmer je ušao umjesto Tripijea, Sautgejt kreće ofanzivnije.

19:14h

55. minut - Stouns nije pratio akciju, Strelec je sa centra pokušao da postigne gol, ali je lopta otišla pored gola.

Bila je ovo dobra prilika za Slovake.

19:11h

52. minut - Engleska se budi, još jedan opasan napad Albiona, Kejn je šutirao, a lopta otišla u korner.