Euro 2024: Nije senzacija, jeste iznenađenje: Turska eliminisala Austriju, protiv Holandije za polufinale

Kompletirana osmina finala Evropskog prvenstva

02.07.2024. 23:22h
21:00h

Počeo je meč Austrije i Turske, posljednji duel osmine finala.

20:06h

U 21 sat je na programu posljednji meč osmine finala - sastaju se Austrija i Turska.

Poznati su i sastavi:

Austrija: Penc - Poš, Danso, Linhart, Emvene - Zajvald, Zabicer - Lajmer, Baumgartner, Šmid - Arnautović;

Turska: Gunok - Muldur, Bardakči, Demiral, Kadioglu - Juksek, Ajhan - Guler, Kokču, Jildiz - Jilmaz.

Izmjena: 23:22h
19:54h

Kraj utakmice u Minhenu, najdominantnija predstava nekog tima u osmini finala - Holanđani idu u osminu finala nakon prave lekcije koju su očitali Rumunima. Konačnih 3:0 čak i ne oslikavaju dominaciju tima Ronalda Kumana.

19:52h

Gooooool, opet je Donijel Malen - 3:0 za Holandiju protiv Rumunije.

19:45h

Prodor Gakpa, realizacija Malena i slavlje autora drugog gola kroz fotografije.

19:42h

GOOOOOOOOL, konačno su Holanđani našli put do mreže, vode protiv Rumunije 2:0. Pogodio je Donijel Malen u 83. minutu. Najveći dio posla završio je strijelac prvog gola, Kodi Gakpo.

19:31h

Zicer za Vermana, koji je u međuvremenu ušao u igru - još jedna u nizu velikih šansi Holandije. Još 17 minuta do kraja.

19:22h

Poništen je gol Kodija Gakpa zbog ofsajda nakon intervencije iz VAR sobe.

19:17h

Stativa Van Dajka glavom nakon kornera. Šta treba da se desi da Holanđani daju drugi gol?

19:12h

Nastavlja se u ritmu iz prvog dijela, velika šansa za Holandiju - ovoga puta Memfis Depaj.

Mogu li Rumuni da kazne tolike promašaje Holanđana?

19:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

18:49h

Kraj prvog poluvremena - 1:0 za Holandiju u golovima, 10:0 u kornerima. Totalna dominacija "narandžastih", koji su zaslužili još neki gol. Rumuni su, međutim, rezultatski i dalje u igri.

18:43h

Velika šansa Ćavija Simonsa - totalna dominacije Holandije.

18:31h

Opet su Holanđani lako probili Rumune, Damfris je ostao sam na desnoj strani, pokušao je da doda usamljenom Damfrisu, ali je Dragušin klizećim startom spasio svoj tim.

18:26h

Odlična šansa za Holandiju, De Fraj je glavom nakon kornera iz dobre pozicije promašio gol.

18:23h

Gol Kodija Gakpa iz više uglova.

18:20h

Gooooolll, Holandija se brzo oporavila od rumunskog pritiska i - povela.

Kodi Gakpo je probio po lijevoj strani i silovito u 20. minutu pogodio bliži ugao golmana Nice.

18:14h

Bolji početak Rumuna, Man je opasno pokušao u 15. minutu, lopta je otišla preko gola.

18:00h

Počeo je meč u Minhenu.

17:00h

Od 18 sati se u Minhenu sastaju Rumunija i Holandija.

Poznati su sastavi, a selektor "lala" Ronald Kuman je šansu dao momku koji do sada na Euru nije odigrao ni minut - Stivenu Bergvajnu.

Rumunija: Nica - Raciu, Dragušin, Burka, Mogoš - M. Marin, Man, Stanćiu, R. Marin, Hadži - Draguš;

Holandija: Ferbrugen - Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake - Shouten, Simons, Rejnders - Bergvajn, Depaj, Gakpo.

Izmjena: 17:40h