Bajern se poigravao sa Dinamom, Liverpul slavio u klasiku, Real startovao pobjedom

U srijedu se sastaju: Bolonja - Šahtjor, Sparta Prag - Salcburg, Seltik - Slovan, Klub Briž - Borusija Dortmund, Mančester siti - Inter i PSŽ - Đirona

44495 pregleda7 komentar(a)
17.09.2024. 23:03h
22:50h

Završeni su večerašnji mečevi - Liverpul je u klasiku, nakon preokreta, savladao u gostima Milan - 3:1.

"Rosoneri" su poveli preko Pulišića, a onda su "redsi" preokrenuli zahvaljujući Konateu, Van Dajku i Soboslaju.

Aktuelni šampion Evrope, Real Madrid se mučio i na kraju savladao Štutgart - 3:1.

Madriđane je u vođstvo doveo Mbape, potom je Štutgart izjednačio, a strijelac je bio Undav, da bi Ridiger glavom zatresao mrežu i postigao drugi gol za "merengese". Konačan rezultat je postavio Endrik.

A prava goleada viđena je u Minhenu gdje je Bajern sa čak 9:2 savladao Dinamo iz Zagreba.

Meč je obilježio Hari Kejn, koji je postigao četiri pogotka, od toga tri iz penala. U listu strijelaca se dva puta upisao Olise, a po jednom Sane, Gorecka i Gereiro. Golove za Dinamo postigli su Petković i Ogivara.

Sporting je u Lisabonu savladao Lil 2:0, a strijelci su bili Đekereš i Debast.

Izmjena: 23:03h
22:45h

85. minut - Bajern se ne zaustavlja - Sane je postigao gol, Bavarci vode 8:2 protiv Dinama.

22:44h

83. minut - Real opet vodi, strijelac Ridiger - 2:1.

Modrić je sjajno centrirao, a njemački internacionalac glavom postigao gol.

22:37h

78. minut - četvrti gol Kejna, a treći iz penala, Bajern vodi protiv Dinama 7:2.

22:32h

73. minut - šesti gol Bajerna, Hari Kejn je kompletirao het-trik - 6:2.

22:30h

67. minut - Liverpul vodi 3:1, strijelac Soboslaj.

"Redsi" su krenuli u kontru, Gakpo je prošao pored Pavlovića, asistirao, a mađarski reprezentativac postigao gol.

22:29h

68. minut - šok za Real, Štutgart je izjednačio u Madridu - 1:1.

Štutgart je izjednačio nakon kornera, a nakon asistencije gol je postigao Undav.

22:27h

65. minut - Sporting je duplirao prednost protiv Lila (2:0) i to na kakav način!

Debast je sa oko 30 metara "očistio paučinu", sjajan, spektakularan gol.

22:20h

61. minut - Bajern opet ima tri gola prednosti i vodi 5:2 protiv Dinama.

Gol je postigao Olise, nakon kombinacije Kejna i Musijale.

22:17h

58. minut - novi gol u Minhenu, Bajern vodi 4:2 protiv Dinama.

Kimih je šutirao, Nevistić odbranio, a Kejn sproveo loptu u mrežu.

22:08h

50. minut - Dinamo se ekspresno vratio u igru u Minhenu, postigao dva pogotka i smanjio na 3:2.

Prvo je Petković u 49. minutu zatresao mrežu Bajerna nakon asistencije Pjace, a onda je nakon kontre gol postigao i Ogivara.

22:07h

Drugo poluvrijeme je počelo golom u Madridu - Real je poveo protiv Štutgarta 1:0, a strijelac je Kilijan Mbape.

Pogriješili su igrači Štutgarta, Čuameni je dodao do Rodriga, koji je sa desne strane asistirao Mbapeu.

Real se mučio u prvom poluvremenu, ali je u nastavku ekspresno stigao do gola.

21:52h

Završeno je prvo poluvrijeme: Milan - Liverpul 1:2, Bajern Minhen - Dinamo Zagreb 3:0, Sporting Lisabon - Lil 1:0 i Real Madrid - Štutgart 0:0.

21:41h

41. minut - Liverpul je preokrenuo i vodi protiv Milana 2:1 - nakon Konatea strijelac je i drugi štoper - Virdžil van Dajk.

Još jedan gol iz prekida koji su fudbaleri Liverpula večeras postigli, ovog puta je Holanđanin bio strijelac nakon kornera.

21:39h

38. minut - poveo je i Sporting protiv Lila (1:0), strijelac sjajni Đekereš.

Sjajno se Đekereš snašao u kaznenom prostoru pored defanzivaca Lila i nastavio sa sjajnim izdanjima.

U međuvremenu je Lil ostao sa desetoricom, jer je, zbog dva žuta kartona, isključen Gomes.

21:38h

38. minut - treći gol Minhenu, treći put je lopta završila u mreži Dinama, Bajern vodi 3:0.

Bajern je dobio korner, Musijala je kratko dodao do Kimiha, koji je centrirao, a Olise postigao gol.

21:33h

34. minut - Bajern je duplirao prednost strijelac Gereiro.

Fenomenalna asistencija Musijale, a Gereiro je zakucao loptu u mrežu.

21:30h

30. minut - ređaju se šanse za Liverpul - prvo je Menjan zaustavio Gakpa, a onda je lopta došla do Salaha, koji je drugi put pogodio prečku.

21:27h

26. minut - velika šansa za Liverpul, Žota je bio neprecizan.

21:24h

23. minut - Liverpul je izjednačio na "San Siru" preko Konatea.

"Redsi" su dobili faul, centrirao je Aleksander-Arnold, a štoper Liverpula glavom zatresao mrežu.