Borusija Dortmund u prvom meču polufinala Lige šampiona savladala PSŽ - 1:0

Borusija Dortmund - PSŽ 1:0

Filkrug 36.

Izmjena: 21:39h
22:57h

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su večeras na domaćem terenu PSŽ (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Jedini gol postigao je Filkrug u 36. minutu.

PSŽ je imao veći posjed u prvom poluvremenu, ali su u tom dijelu bolje šanse imali domaći igrači.

Dortmund je prvo zaprijetio u 14. minutu Sabicer je nakon asistencije Branta šutirao, ali je Donaruma odbranio, da bi u 36. minutu Šloterbek poslao dugu loptu, a Filkrug izbjegao ofsajd zamku i zatresao mrežu.

U finišu prvog dijela je još jednu šansu imao Sabicer, ali je Donaruma odbranio.

U drugom poluvremenu su bolje šanse imali gosti, a prvi je zaprijetio Mbape, koji je pogodio stativu, da bi u nastavku akcije lopta došla do Hakimija, koji je takođe pogodio okvir gola.

Nakon toga je veliku priliku propustio Fabijan Ruiz, a onda je na drugoj strani, nakon centaršuta Sanča, Filkrug sa oko pet metara prebacio gol.

Filkrug je nakon toga još jednom bio neprecizan, a PSŽ je imao dvije šanse preko Dembelea, koji nije mogao da pronađe put do mreže.

Revanš je sedmog maja u Parizu.

22:49h

87. minut - centaršut Vitinje, dobro kretanje i šut Ruiza, ali nema promjene rezultata.

22:43h

80. minut - kakav promašaj Dembelea. Odlično kretanje Hakimija, koji je ušao u kazneni prostor, oslobodio se Matsena, proigrao Dembelea, koji je bio sam, ali je šutirao preko gola.

lš
22:34h

72. minut - PSŽ je imao još jednu dobru šansu, Mbape je prebacio loptu do Dembelea, koji je šutirao, ali je Kobel dobro intervenisao.

22:28h

66. minut - Filkrug je ponovo imao priliku, ali je, nakon centaršuta Matsena, šutirao pored gola.

22:22h

60. minut - odgovorio je Dortmund, velika šansa za Filkruga. Sančo je odradio veliki posao, oslobodio se Mendeša, ušao u kazneni prostor, pronašao Filkruga, koji je sa oko pet metara bio neprecizan.

22:18h

56. minut - još jedna šansa za PSŽ, Fabijan Ruiz je bio između Šloterbeka i Humelsa, šutirao je sa nekoliko metara, ali lopta odlatzi pored gola.

22:16h

54. minut - PSŽ sve opasniji, još jednom je zaprijetio Mbape, ali je Kobel bio siguran.

22:13h

51. minut - dva puta je PSŽ pogodio stativu. Prvo je Mbape šutirao i pogodio okvir gola, a onda je stativu, u nastavku akcije, pogodio Hakimi.

Mbape pogađa stativu
Mbape pogađa stativufoto: Reuters
22:07h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:51h

Kraj prvog poluvremena, Dortmund vodi 1:0, strijelac Filkrug.

PSŽ je imao veći posjed lopte, ali je Borusija bila konkretnija, a osim gola imala još dvije dobre prilike.

lš
21:45h

44. minut - velika šansa za Sabicera, šutirao je sa desetak metara, ali je Donaruma odlično intervenisao.

21:43h

42. minut - mora Luis Enrike da mijenja. Beraldo ulazi umjesto Ernandesa, koji se povrijedio prilikom udarca Filkruga, kod pogotka "milionera".

Momenat kada se Ernandes povrijedio, a Filkrug postigao gol
Momenat kada se Ernandes povrijedio, a Filkrug postigao golfoto: Reuters
21:37h

36. minut - Vodi Borusija 1:0, strijelac Filkrug, njegov treći u Ligi šampiona ove sezone.

Šloterbek je poslao dugu loptu, Filkrug je izbjegao ofsajd zamku, izašao sam ispred Donarume i zatresao mrežu.

Gol pogledajte ovdje.

lš
21:31h

Prošlo je pola sata utakmice u Dortmundu. Nema golova, a najbolju šansu je propustila Borusija, tačnije Sabicer, kada ga je zaustavio Donaruma.

21:20h

19. minut - Matsen je dobio žuti karton.

21:19h

18.  minut - opet Dembele šutira sa distance, ali lopta odlazi pored gola.

21:15h

14. minut - šansa za Dortmund, Sančo je osvojio loptu u duelu protiv Mendeša, potom je Brant ubacio u kazneni prostor do Sabicera, koji je šutirao, ali je Donaruma odbranio.

LŠ
21:12h

11. minut - prvi šut na utakmici, probao je Dembele sa oko 25 metara, lopta je otišla pored gola.