Sedmi gol Krstovića, remi Lećea na Sardiniji koji bi trebalo da znači i opstanak

Crnogorski napadač strijelac protiv Kaljarija - 1:1

9515 pregleda 105 reakcija 8 komentar(a)
Ažurirano: 05.05.2024. 17:06h

Nikola Krstović je u seriji kao sa starta šampionata u Seriji A - sa dva gola i asistencijom u posljednje tri utakmice crnogorski napadač je praktično obezbijedio Lećeu da i naredne sezone igra u eliti.

Danas je Krstović pogodio za remi na Sardiniji protiv Kaljarija - bio je strijelac za 1:1 u 8. minutu.

Pravovremeno je utrčao u peterac, izbjegao ofsajd i sa druge stative ubacio loptu u mrežu domaćina nakon što je Šveđanin Pontus Almgvist sjajno prošao po desnoj strani.

Kaljari je bio bolji rival na startu, sve do vodećeg gola Kolumbijca Jerija Mine u 26. minutu.

Krenuli su gosti potom ofanzivnije, na muke stavljali odbranu ekipe Klaudija Ranijerija, a asistent kod gola za 1:0 Gaetano je dobio crveni karton u 44. minutu.

Kaljari je odolijevao sve do gola Krstovića, a onda je i jedva sačuvao bod...

Krstović je u debitantskoj sezoni u Seriji A sedam golova i asistenciju, a do kraja su ostala još tri kola.

Empoli i Frozinone su u direktnom duelu za opstanak odigrali bez golova u Toskani, dok je Verona na svom terenu savladala Fiorentinu (2:1) i odvojila se od donjeg dijela tabele.

Darko Lazović je iz penala donio prednost domaćinu, izjednačio je Gaetano Kastrovili, a tri boda Veroni osigurao je Tidžani Noslin.