Nakon odluke sudija o raspravi po pravilu 98, tokom koje će se odrediti da li je tužilaštvo iznijelo slučaj i da li je potrebno izvođenje dokaza odbrane, biće poznato da li će suđenje Šešelju biti nastavljeno.
Do sada u istoriji suđenja pred Haškim tribunalom, sud nikada nije prihvatio zahtjev odbrane optuženih da se prihvati prekid suđenja po pravilu 98.
Šešelj je, u sudskoj raspravi održanoj 9. marta, zatražio odštetu od 10 miliona evra i ponovio svoj zahtev da veće donese oslobađajuću presudu pošto tužilaštvo, kako je istakao, nije ništa dokazalo i ni na čemu ne temelji optužbu protiv njega.
Šešelju, koji se u pritvoru Tribunala nalazi od februara 2003. godine kada se dobrovoljno predao, sudi se za zločine protiv čovječnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH od 1991. do 1993. godine.
Šešelj je u januaru 2009. dodatno optužen za nepoštovanje Tribunala zbog objelodanjivanja imena i drugih ličnih detalja tri svjedoka čiji je identitet, po nalogu Pretresnog vijeća, zaštićen od javnosti.
Lider radikala je u julu 2009. godine osuđen na 15 meseci zatvora zbog nepoštovanja suda, a u februaru 2010. drugi put je optužen zbog objavljivanja u knjizi podataka o 11 zaštićenih svjedoka.
Bonus video: