Novi ministar unutrašnjih poslova Raško Konjević već je počeo da se ozbiljno zanima za organizaciju Uprave policije, pa je još prvih dana mandata tražio da mu se dostave iscrpni podaci o svim sektorima i odjeljenjima UP.
Konjević je, kako saznaju “Vijesti”, poslao depešu svim rukovodiocima i starješinama u policiji tražeći od njih da mu dostave podatke o rezultatima, ali i pojasne način rada i organizacije.
“Na taj način Konjević želi da se upozna sa šemom policije, organizacijom, ali i kako funkcioniše policijska organizacija. Osim toga, od svih šefova tražio je da mu se dostave i podaci koliko službenika ima i čija su koja zaduženja”, kazao je sagovornik “Vijesti” iz Uprave policije.
Tokom ove sedmice mnogi u policiji su već raportirali Konjeviću, koji je dobio izvještaje koje je tražio, a kompletne podatke na stolu će imati narednih dana.
Novi ministar MUP-a zanima se danima i koje su aktuelne istrage u policiji, ali i kako funkcioniše rad na relaciji policija - tužilaštvo.
Novi ministar MUP-a zanima se danima i koje su aktuelne istrage u policiji, ali i kako funkcioniše rad na relaciji policija - tužilaštvo
U Upravi policije ima preko 5.000 službenika, a organizaciona šema je podijeljena u pet sektora - kriminalističke policije, policije opšte nadležnosti, granične policije, za ljudske resurse, pravna pitanja, telekomunikacije i informacione sisteme i za obezbjeđenje ličnosti i objekata. U sklopu UP je sjedište Interpola, ali i nekoliko odsjeka među kojima je najvažniji za borbu protiv organizovanog kriminala, gdje su i odjeljenja za zaštitu svjedoka, borbu protiv trgovine ljudima, terorizma...
U UP su i elitne jedinice SAJ, Posebna jedinica, ali i rad Forenzičkog centra u Danilovgradu.
Za direktno obavljanje policijskih poslova u šemi UP postoji osam područnih jedinica - Podgorica, Nikšić, Bar, Budva, Herceg Novi, Bijelo Polje, Pljevlja i Berane kao i 13 ispostava.
Interesuju ga neriješena ubistva
Konjević je, takođe, tražio da mu policija dostavi i podatke o nerasvijetljenim ubistvima u Crnoj Gori, kao i šta je to Specijalni tim UP uradio od kako je na čelu policije Božidar Vuksanović.
“Tražio je podatke o tome koji su novi dokazi uvršteni u neriješene predmete, kao i šta policija namjerava da uradi u narednom periodu kako bi se neki slučaj iz ranijeg perioda procesuirao”, tvrde u UP.
U proteklih dvadeset godina u Crnoj Gori ima preko 35 neriješenih ubistava, a samo tokom 2011. godine su se u Budvi dogodile tri likvidacije koje nijesu rasvijetljene.
Galerija
Bonus video: