Predlog deklaracije o načinu i redosljedu valorizacije energetskog potencijala Pokreta za promjene nije dobio potrebnu većinu u Skupštini.
Protiv deklaracije bili su poslanici Demokratske partije socijalista, Bošnjačke stranke i Demokratske unije Albanaca.
Poslanik SNP-a Aleksandar Damjanović prije glasanja kazao je da podržava deklaraciju ukoliko je intencija da se sačuva većinsko vlasništvo države uza Elektroprivredi.
Predloženom Deklaracijom poslanika PzP-a, Branka Radulovića i Nebojše Medojevića energetski sektor se proklamuje kao najznačajniji potencijal, a postojeći kapaciteti predstavljaju nacionalno dobro od najvećeg značaja, a predlagano je i usaglašavanje stavova interesa razvoja energetike i valorizacije zajedničkih energetskih resursa sa nadležnim institucijama Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Albanije.
Deklaracija je predviđala izradu novog četvorogodišnjeg akcionog plana razvoja energetike, valorizaciju Bilećkog jezera, gradnju hidroelektrane Komarnica i poštovanje Deklaracije o zaštiti rijeke Tare.
Potrebnu većinu u parlamentu dobili su predlozi zakona o izmjenama i dopunama Zakona o budžetu Crne Gore za 2011, o zdravstvenoj zaštiti bilja, geološkim istraživanjima, kao i izmjene zakona o upravnom sporu, buci u životnoj sredini i spriječavanju zloupotrebe droga.
Prihvaćen je i amandman na Predlog zakona o zaštiti od buke u životnoj sredini poslanice HGI Ljerke Dragičević kojim se prdlaže da se muzika u turističko – ugostiteljskim objektima gasi u ponoć, umjesto u 1 sat.
Amandman Koče Pavlovića iz PZP-a da se u Zakon o spriječavanju zloupotrebe droga uvedu prekršajne kazne za stariješine organa koji vrše nadzor nad sprovođenjem radnji kao što su oduzimanje,skladištenje i uništavanje droga nije dobio potrebnu većinu.
Na sjednici je prihvaćen i izvještaj o radu Agencije za zaštitu ličnih podataka i stanju zaštite ličnih podataka za 2010. godinu, kao i 13 međunarodnih konvencija, sporazuma i protokola.
Bonus video: