Od 31. avgusta, otkad su poznati rezultati parlamentarnih izbora u Crnoj Gori, na osnovu kojih je došlo do promjena na političkoj sceni, rukovodstvo Plantaža na čelu sa izvršnom direktoricom Vericom Maraš preuzima niz poslovnih poteza koji direktno utiču na srozavanje već urušenog poslovnog stanja kompanije, tvrde iz Građanskog pokreta URA.
Oni upozorovaju rukovodstvo Plantaža da prekinu sa svim radnjama koje, kako tvrde u toj partiji, idu na štetu firme.
“U zadnjih deset dana, već su aplicirali kod poslovnih banaka i IRF-a, za dodatno kreditno zaduženje od oko 3 milion eura. U zadnjih deset dana, svakodnevno i ubrzano se zaposleni koji su bili angažovani po ugovoru o djelu prevode u stalni radni odnos. Procjenjuje se da se radi o brojci od stotinu radnika”, navode iz URE.
Navode i da su u saznanju da se sklopio ugovor sa Opštinom Tuzi oko otkupa vinskog grožđa od vinogradara sa tog područja, pri čemu Plantaže, tvrde u GP URA, plaćaju 0,60 eura po kilogramu, a opština Tuzi donira po 0,05 eura po kilogramu.
Ističu i da se postavlja pitanje da li Plantažama stvarno treba to grožđe, "znajući da su im zalihe procijenjene na preko 30 miliona eura", a pri tom, dodaju, ove godine imaju veliki pad u realizaciji vina zbog situacije sa koronavirusom.
“U slučaju, i da im treba otkup grožđa, ukoliko je ova berba stvarno podbacila, zašto se ne otkupljuje najkvalitetnije grožđe od proizvođača iz cijele Crne Gore, a ne samo sa područja opštine Tuzi. Upozoravamo rukovodstvo Plantaža, da prestanu sa svim radnjama, koje direktno utiču na pad poslovnog rejtinga firme. Takođe, potrebno je da znaju, da će sva odgovorna lica, koja su donijela ove odluke, i koje sprovode na štetu firme, biti procesuirana”, ističu iz GP URA.
Iz te partije postavljaju pitanje i da li rukovodstvu “Plantaža” duplo negativno mišljenje od Državne revizorske institucije nije za brigu, "nego srljaju još dublje u kriminal."
Bonus video: