Državni tužilac u Kolašinu Vojislav Grujić pokrenuo je istragu protiv Miloša Medenice, sina predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, povodom prijetnji koje je uputio direktoru Centra za razvoj Durmitora Darku Stijepoviću.
Grujić je zakazao saslušanje za 22. mart, kada će biti saslušani Medenica i Stijepović.
“Predmet je zakazan i poslati su pozivi strankama u postupku radi saslušanja”, kazao je juče “Vijestima” Grujić.
Stijepović je rekao da je očekivao da će prijava protiv Medenice završiti u kanti za smeće.
“Ovakvo postupanje tužilaštva pokazuje da polako dolazi kraj bahatosti djece visokih državnih činovnika i da se u državnim organima sa mnogo više osjetljivosti prilazi ponašanjima koje u javnosti stvaraju negativne naboje i daju loš primjer kako se r ješavaju razlike u mišljenjima”, rekao je Stijepović.
Stijepović je ranije kazao da ga je Miloš Medenica pozvao telefonom, vrijeđao ga i prijetio, a sve nakon što je u “Vijestima” objavljen tekst, u kojem je nekadašnji sekretar SSCG, odlazak skijaške reprezentacije Crne Gore na prvenstvo nazvao ski-farsom.
“Gospođa Medenica, dok se nadmetala u skijanju, nikad u konkurenciji nije imala više od dva takmičara, tako da joj je drugo mjesto uvijek bilo zagarantovano, a bronza nije mogla biti ni teorijski”, naveo je ranije, između ostalog, Stijepović.
Upravo zbog toga, tvrdi Stijepović, Medeničin sin uputio mu je niz psovki, uvreda i prijetnji. “Pitao me je odakle znam činjenice o njenoj skijaškoj istoriji. Rekao sam mu da znam iz smučarskog saveza Crne Gore, onda je on počeo da psuje, prijeti da će se osvetiti”, pojasnio je Stijepović 16. februara.
Iako prvobitno nije znala o čemu je riječ, Vesna Medenica je, nakon razgovora sa svojim sinom, potvrdila “Vijestima” da je Miloš zvao Stijepovića.
“Visoki državni službenici i njihove porodice, a na prvom mjestu predsjednik Vrhovnog suda, moraju biti tolerantni na kritiku i primjer za građane, a ne suprotno, da prijete i izazivaju nesigurnost i šalju loše primjere za ponašanje drugih građana”, kazao je juče Stijepović.
On je dodao da ako držav n i činovnici imaju svakodnevnu policijsku pratnju, jer im se prijeti, onda bi trebalo da budu još osjetljiviji i svjesniji da takvo nešto ne bi smjelo da potekne iz njihovog okr uženja.
“Iako se postupak vodi u Kolašinu, mjestu predsjednice Vrhovnog suda, pa su sumnje u konflikt interesa veoma velike nadamo se da će ovaj postupak biti presedan kad je u pitanju rad tužilaštva i pokazati jedan napor ovih organa da se otarase nepotizma, korupcije, veza i straha u svom radu. Time će se dati i dobar primjer građanima i učiniti mnogo na sprečavanju klime nasilja koje hara Crnom Gorom”, navodi Stijepović.
Bonus video: