Velika pobjeda Crne Gore - 2. poluvrijeme za pamćenje, u četvrtak šansa da se sve riješi

Tim Bojane Popović spektakularnom igrom u 2. poluvremenu savladao mađarsku 24:18, pa sa maksimalna četiri boda ide u glavnu fazu

43134 pregleda109 komentar(a)
Itana Grbić na večerašnjem meču, Foto: Tibor Illyes/ MTI via AP
04.12.2023. 23:23h
20:01h

Vrijeme je za utakmicu koja se dugo čekala - obračun rukometašica Crne Gore sa Mađarskom za 1. mjesto u grupi B 26. Svjetskog prvenstva.

Čim je obavljen žrijeb, bilo je jasno da je ovo ključni duel za plasman u četvrtfinale, jer će pobjednik jednom nogom biti u hramu danskog rukometa, „Jiske bank boksenu” u Herningu, gdje će se igrati završnica šampionata.

Mađarice u meč ulaze kao prvoplasirane na tabeli, ali to ne mora ništa da znači, jer su prva dva rivala bila nedorasla za obje evropske selekcije.

Pobjednik večerašnje utakmice u glavnu fazu će prenijeti četiri boda, poraženi će imati dva, a sa njima će u Geteborg ići i Kamerun, koji je savladao Paragvaj 26:23.