Velika pobjeda Crne Gore - 2. poluvrijeme za pamćenje, u četvrtak šansa da se sve riješi

Tim Bojane Popović spektakularnom igrom u 2. poluvremenu savladao mađarsku 24:18, pa sa maksimalna četiri boda ide u glavnu fazu

43134 pregleda109 komentar(a)
Itana Grbić na večerašnjem meču, Foto: Tibor Illyes/ MTI via AP
04.12.2023. 23:23h
21:00h

Mađarska rutinski koristi napad sa igračicom više, pogađa Nikoleta Pap za 6:8 u 26. minutu. Tajm-aut Bojane Popović.

20:59h

Drugo isključenje za Tanju Ivanović, a tek je 25. minut.

20:58h

Konačno gol u napadu sa igračicom više, pogađa Brnović za 6:7 na isteku 24. minuta.

20:57h

Novi očajan napad sa igračicom više, Tanja Ivanović je sa osam metara šutirala pored gola. Nina Bulatović praktično još nije pipnula loptu.

20:56h

Matea Pletikosić je u napadu umjesto Jelene Despotović. Do sada je samo mijenjala isključenu Tanju Ivanović.

20:55h

Klujber vraća plus dva Mađaricama (5:7).

20:54h

Tatjana Brnović smanjuje na 5:6.

20:53h

Marta Batnović je odbranila peti put, ali napada nigdje nema. Nova izgubljena lopta, Crna Gora je samo jednom pogodila za 12 minuta.

20:51h

Itana Grbić nije iskoristila napad s igračicom više, a Petra Vamoš to kažnjava, pogađa za 4:6 i još je iznudila isključenje Tatjane Ivanović.

Nova greška Itane Grbić, sada probijanje.

20:50h

Prvo vođstvo Mađarske, pogađa Đeri-Lukač za 4:5 u 17. minutu. Prvo isključenje na meču dobija Katrin Klujber.

20:49h

Petra Šimon je izjednačila na 4:4 u 16. minutu.

20:46h

Marta Batinović je upisala četvrtu odbranu, ali lopta ostaje za Mađarsku. Tajm-aut je tražio Vladimir Golovin, Ukrajinac koji od 1992. godine živi u Mađarskoj. Crna Gora vodi 4:3 u 15. minutu.

20:45h

Krizu u napadu Crne Gore prekida Mugoša majstorskim golom za 4:3 u 14. minutu.

20:42h

Blanka Bode-Biro je odbranila zicere Itani Grbić i Tatjani Brnović, a Petra Vamoš donosi izjednačenej u 12. minutu (33:3).

20:39h

Novi gol Mađarske sa krila, ovog puta lijevog - Nadin Seleši-Šacl je smanjila na 3:2.

20:38h

Mugoša sada ne griješi, Crna Gora vodi 3:1 u 8. minutu.

20:37h

Mugoša je promašila zicer za 3:1.

20:36h

Dijana Mugoša realizuje sedmerac koji je iznudila Tatjana Brnović - 2:1 u 6. minutu.

20:34h

Jelena Despotović je iznudila probijanje doskorašnje saigračice iz Ferencvarošao, Katrin Klujber, a Itana Grbić pogodila za 1:0. Uzvraća Viktorija Đeri-Lukač.

20:04h

Bojana Popović je i za ovu utakmicu napravila promjenu u sastavu - umjesto desnog beka Jelene Vukčević, u timu je 21-godišnji lijevi bek francuskog Bezansona, Nada Ćorović.

Na tribinama je i Anastasija Marsenić, pa će jedino desno krilo biti Nina Bulatović, koja je na prva dva meča dala pet golova iz devet pokušaja.

Najbolji strijelci Crne Gore na prva dva meča su lijeva krila - Ivona Pavićević je dala 14, a Dijana Mugoša 12 golova.

Marta Batinović je upisala 21, a Marina Rajčić 10 odbrana. Podijelile su po 60 minuta na prethodne dviej utakmice, a zanimljivo je da im je upućen jednak broj šuteva u okvir gola - po 34.