Velika pobjeda Crne Gore - 2. poluvrijeme za pamćenje, u četvrtak šansa da se sve riješi

Tim Bojane Popović spektakularnom igrom u 2. poluvremenu savladao mađarsku 24:18, pa sa maksimalna četiri boda ide u glavnu fazu

43134 pregleda109 komentar(a)
Itana Grbić na večerašnjem meču, Foto: Tibor Illyes/ MTI via AP
04.12.2023. 23:23h
21:39h

Gol Mađarske nakon 13 minuta, Pastor je smanjila na 14:12.

21:38h

Mađarska nije dala gol 12 minuta, Crna Gora je već dostigla učinak iz 1. poluvremena.

21:36h

Marta Batinović je upisala i 11. odbranu, Mađarska je bez gola preko 10 minuta. Nažalost, Bode-Biro ju je sustigla nakon šuta Matee Pletikosić. Ostaje 14:11, igra se 42. minut.

21:34h

Nova fenomenalna asistencija Matee Pletikosić za Tatjanmu Brnović, koja je iznudila sedmerac, a Dijana Mugoša iz sedmerca pogađa za 14:11 u 40. minutu. Crna Gora prvi put ima plus tri i još i igračicu više.

21:34h

Nova greška Mađarica, bez gola su skoro devet minuta.

21:32h

Nova fenomenalna asistencija Matee Pletikosić i gol Tatjane Brnović, Crna Gora vodi 13:11 u 39. minutu. Tajm-aut za Mađarsku.

21:31h

Blanka Biro je odbranila prvi šut Tatjani Brnović sa crte, ali nije drugi - sjajna pivotkinja pogađa za 12:11, a Mađaricama je ušla voda u uši i opet gube loptu.

21:30h

Greška Mađarske, Crna Gora ima napad za preokret.

21:29h

Matea Pletikosić odnosi izjednačenje u 37. minutu - 11:11.

21:28h

Majstorska asistencija Matee Pletikosić i treći gol Tatjane Brnović za 10:11. Novi zicer brani Marta Batinović!

21:27h

Deveta odbrana Marte Batinović, četvrta u 2. poluvremenu.

21:26h

Jelena Despotović je iznudila sedmerac, Dijana Mugoša ga iskoristila za 9:11 u 34. minutu.

21:26h

Marta Batinović drži Crnu Goru u životu, sada brani zicer i desnog krila Tepfner.

21:25h

Kucora pogađa za 8:11, a Matea Pletikosić je isključena zbog pogrešne zamjene. Srećom, Marta Batinović brani zicer Reke Bordaš.

21:23h

Matea Pletikosić je realizovala prvi napad u 2. poluvremenu, a na desnom krilu je drugi diuo meča počela Dijana Mugoša. Na lijevom je Ivona Pavićević.

21:08h

Crna Gora na poluvremenu gubi 10:7 u meču odluke za 1. mjesto u grupi B, a samim tim i za plasman u četvrtfinale 26. Svjetskog prvenstva.

Odbrana je odlična, Marta Batinović raspoložena, ali je sve to uzalud dok je napad ovakav. Od vođstva 3:1, „lavice” su ostale bez ikakvih ideja, potpuno nerezonski napadale i kada su imale igračicu više u polju, a i Blanka Bode-Biro je bila veoma raspoložena.

Zbog toga Mađarska ima plus tri, do kojih je stigla 15 sekundi prije kraja, golom Katrin Klujber iz sedmerca za 10:7.

21:06h

Katrin Klujber je iskoristila sedmerac, Mađarska vodi 10:7 ba poluvremenu.

21:05h

Matea Pletikosić je smanjila na 7:9 na startu posljednjeg minuta 1. poluvremena.

21:04h

Blanka Bode-Biro brani zicer i Itani Grbić, Pap je povisila na 9:6 na startu 29. minuta.

21:02h

Blanka Bode-Biro brani zicere Nini Bulatović i Ivani Godeč. Srećom, Šimon pogađa stativu, pa ostaje minus dva (6:8).