EURO 2024: Albanci šokirali Hrvatsku, Njemačka u nokaut fazi, remi u Kelnu koji je sve zadovoljio

Šesti dan Evropskog prvenstva u fudbalu: Njemačka - Mađarska 2:0, Škotska - Švajcarska 1:1, Hrvatska - Albanija 2:2

Hrvatska - Albanija 2:2

Kramarić 74, Đašula (autogol) 76 - Ljaći 11, Đašula 90+5.

Izmjena: 22:57h
22:53h

Kraj utakmice u Kelnu, Škotska - Švajcarska 1:1.

Zagrljaj selektora i osmjesi, zadovoljni su i jedan i drugi - Murat Jakin (Švajcarska) jer je njegova ekipa sa četiri boda praktično obezbijedila osminu finala, iako ne teoretski, a protiv Njemačke će igrati i za prvo mjesto, Stiv Klark (Škotska) jer je njegov tim ostao u trci za plasman dalje nakon brodoloma protiv Njemačke u prvom kolu (5:1).

Škoti sada treba da pobijede Mađarsku, tri boda bi mogla da im budu dovoljna za prolaz.

22:47h

Amduni u 90. minutu šutira pored gola glavom nakon prekida - odlična šansa za Švajcarsku, ostaje 1:1.

22:43h

Zatresla se mreža Škotske, ali gol Embola nije priznat zbog ofsajda.

22:24h

Nakon promašaja Švajcaraca su veliku priliku imali Škoti - Henli je sa peterca šutirao glavom i pogodio stativu.

Izmjena: 13:20h
22:22h

Nova opasna akcija Švajcarske, sada je Vargas šutirao preko gola.

22:17h

Kraj za Šaćirija - u 60. minutu ga je zamijenio Embolo.

22:16h

Velika šansa za Švajcarce, još jedna za Endoja - opet ga je spriječio Gan da donese prednost svom timu.

22:13h

Nema uzbuđenja u prvih desetak minuta nastavka.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme u Kelnu.

21:48h

Kraj prvog poluvremena - 1:1.

Škoti su poveli u 13. minutu poslije šuta Skota Mektomineja i autogola Fabijena Šera, a u 26. je stvari na početak vratio Džerdan Šaćiri maestralnim pogotkom.

Šaćiri je prvi fudbaler koji je tresao mrežu na šest velikih takmičenja u nizu (mundijali i evropska prvenstva).

21:45h

Tri minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

21:41h

Šaćiri je prvi švajcarski fudbaler koji je pogađao u tri nastupa na evropskim prvenstvima.

21:37h

Poništen je pogodak Endoja zbog ofsajda, ali Škotska sve teže parira Švajcarskoj.

21:32h

Švajcarska je mnogo bolja nakon izjednačenja. Endoje je bio u šansi, odlično je odbranio Gan.

21:26h

GOOOOL! Švajcarska je izjednačila u 26. minutu - majstorski je pogodio prekaljeni as Džerdan Šaćiri.

Omaleni fudbaler je dočekao loptu na nešto više od 20 metara od gola rivala i iz prve šutirao u bliži ugao - golman Gan nije imao šansi.

Izmjena: 13:21h
21:23h

GOOOOL! Povela je Škotska protiv Švajcarske - 1:0 od 13. minuta.

Skot Mektominej je šutirao, a Fabijen Šer nespretno sproveo loptu iza leđa svog golmana Jana Zomera.

21:00h

Počeo je duel u Kelnu između Škotske i Švajcarske.

20:27h

Od 21 sat se igra druga utakmica grupe A između Škotske i Švajcarske.

Poznati su sastavi:

Škotska: Gan, Ralston, Hendri, Henli, Tirni, Robertson, Mekgregor, Gilmur, Megin, Mektominej - Adams.

Švajcarska: Zomer - Šer, Akanđi, Rodriges - Vidmer, Frojler, Džaka, Šaćiri - Ebišer, Vargas - Endoje.

19:50h

Kraj utakmice u Štutgartu - Njemačka je pobijedila Mađarsku 2:0 i postala prva selekcija na Euru koja je osigurala plasman u nokaut fazu.

Mađari su na začelju bez bodova, sa gol-razlikom -4, imaju samo teoretsku šansu da se plasiraju dalje.

U posljednjem kolu grupe A Njemačka će protiv Švajcarske igrati za 1. mjesto, Mađari se sastaju sa Škotskom i, kako sada stvari stoje, treba im ubjedljiva pobjeda.

Više će o kalkulacijama biti poznato kada se večeras završi drugi meč 2. kola grupe A, između Švajcarske i Škotske u Kelnu.

Izmjena: 20:51h