EURO 2024: Albanci šokirali Hrvatsku, Njemačka u nokaut fazi, remi u Kelnu koji je sve zadovoljio

Šesti dan Evropskog prvenstva u fudbalu: Njemačka - Mađarska 2:0, Škotska - Švajcarska 1:1, Hrvatska - Albanija 2:2

108553 pregleda26 komentar(a)
19:29h

Sjajna akcija Njemaca, Mitelšat je sa lijeve strane odigrao povratnu loptu za Gundogana, koji je pogodio lijevom nogom.

Izmjena: 13:21h
19:27h

Njemačka vodi 2:0 protiv Mađarske u Štutgartu - pogodio je Gundogan u 67. minutu.

19:18h

Šansa za Mađare - Varga je glavom prebacio prečku.

19:04h

Počelo je drugo poluvrijeme u Štutgartu - može li Mađarska da se vrati protiv domaćina Eura?

18:47h

Poluvrijeme u Štutgartu - Njemci dominiraju i zasluženo vode, Mađari povremeno prijete.

Zatresli su i mrežu, u 45. minutu, ali gol Salaja nije priznat zbog ofsajda.

Jedini gol za "elf" postigao je Musiala u 22. minutu.

18:46h

Mađari su zatresli mrežu, gol nije priznat zbog ofsajda.

18:44h

Sjajna fotografija Manuela Nojera, koji je nedugo nakon gola njegovg tima "skinuo" slobodnjak Soboslaja.

18:44h

Šansa za Musialu - spoljni dio mreže. Minut do kraja prvog poluvremena. Njemci i dalje vode 1:0.

18:23h

Arbitar Dani Makeli je možda propustio priliku da svira faul Gundogana nad Orbanom - nije svirao, a nije ga ispravio ni VAR.

Vezista Barselone vratio je loptu do Musiale, koji je gađao iz blizine, štoper Fiola nije uspio na gol-liniji da zaustavi udarac.

18:22h

Njemačka vodi protiv Mađarske - Musiala je pogodio u 22. mintutu.

18:11h

Prva šansa za Njemce - Gulači je odbranio Havercu, 11. minut

18:00h

Počeo je duel Njemačke i Mađarske koji se igra u Štutgartu.

17:28h

Poznat je i sastav Mađarske:

17:22h

Od 18 sati igraju Njemačka i Mađarska.

Selektor "elfa" Julijan Nagelsman je na teren poslao istih 11 igrača koji su na premijeri savladali Škotsku 5:1.

16:59h

Kraj utakmice - Albanija je osvojila bod protiv Hrvatske.

Završeno je 2:2 nakon što su Albanci dugo vodili, Hrvati u samo dva i po minuta preokrenuli, a posljednju riječ je imao Silvinjov tim koji je u 95. minutu došao do zasluženog remija.

Izmjena: 20:51h
16:53h

GOOOOL! Albanija je stvorila dvije dobre šanse, a treću je iskoristila - Đošula je sada zatresao mrežu protivnika za 2:2 u 95. minutu.

Očajno je reagovala odbrana Hrvatske - prvo Šutalo, pa Gvardiol, a Đašula je to znao da kazni.

16:51h

Ponovo se tresla odbrana Hrvatske, na kraju je Sosa izblokirao Dakua, a ovaj iz drugog pokušaja istovremeno udario i lopti i glavu Gvardiola - morao je da bude dosuđen faul.

16:50h

Šest minuta sudijske nadoknade.

16:48h

Gotovo ni iz čega je Albanija mogla do izjednačenja - Hodža je šutirao nakon prodora sa 20 metara, sjajno je reagovao Livaković. Potom je dosuđen ofsajd Dakuu.