EURO 2024: Albanci šokirali Hrvatsku, Njemačka u nokaut fazi, remi u Kelnu koji je sve zadovoljio

Šesti dan Evropskog prvenstva u fudbalu: Njemačka - Mađarska 2:0, Škotska - Švajcarska 1:1, Hrvatska - Albanija 2:2

108553 pregleda26 komentar(a)
16:41h

Posljednje izmjene Zlatka Dalića - meč je završen za Perišića i Kramarića, u igri su Sosa i Baturina.

16:34h

GOOOOL! Za samo dva i po minuta je Hrvatska preokrenula protiv Albanije - 2:1 nakon autogola Đašule.

Opet je Budimir imao ključnu ulogu, a lopta se poslije šuta Sučića odbila u Đašulu pa u mrežu.

Izmjena: 13:21h
16:32h

GOOOOL! Hrvatska se vratila u utakmicu - 1:1 od 74. minuta i pogotka Kramarića.

Rezervista Budimir je proslijedio loptu do napadača Hofenhajma, a ovaj rutinski, kroz noge Hisaju, pogodio za izjednačenje.

16:26h

Pašalić je bio u šansi poslije centaršuta Perišića, šutirao je glavom preko prečke.

Nova izmjena Dalića - ušao je Budimir umjesto Petkovića.

16:23h

Kao da se Albanija oslobodila pritiska Hrvatske, pa sada ponovo prijeti.

Bajrami je u 67. minutu istrčao kontranapad, ali i šutirao daleko pored gola.

16:16h

Mnogo agresivnija Hrvatska na startu drugog dijela, pa je i Šutalo probao glavom poslije kornera.

16:08h

Hrvatska je ozbiljno zaprijetila u 50. minuta - Sučić je šutirao u dalji ugao, sjajno je sve to ispratio golman Albanije Strakoša.

16:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

Pašalić i Sučić umjesto Majera i Brozovića - to je reakcija selektora Hrvatske Zlatka Dalića nakon očajnog izdanja u prvom poluvremenu.

15:47h

Kraj prvog poluvremena koje je potpuno pripalo Albaniji - vodi 1:0 golom Ljaćija protiv Hrvatske.

Imali su Albanci nakon toga dvije velike šanse - preko Aslanija i Manaja, oba puta je dobro reagovao golman Livaković, nakon slabe reakcije kod pogotka.

Od "vatrenih" nije viđeno gotovo ništa u prvih 45 minuta.

15:45h

Mogla je Albanija do drugog gola - Livaković je odbranio šut Manaja glavom koji je morao da bude bolji.

Bila je to slična akcija kao kod vodećeg pogotka Albanaca.

15:44h

"Grozna Hrvatska" - tako Index.hr karakteriše igru "vatrenih" u prvom poluvremenu.

15:40h

Pet minuta do kraja prvog poluvremena - Albanija vodi 1:0 i kontroliše situaciju na terenu.

15:30h

Velika šansa za Albaniju, sada je Livaković imao ulogu spasioca Hrvatske - zaustavio je šut Aslanija nakon što je Modrić izgubio loptu na sredini terena.

15:29h

Probao je i Hisaj, šutirao je preko gola.

15:20h

Daleko je to od prave šanse, ali Hrvatska je makar pokušala - Brozović je šutirao pored gola sa dvadesetak metara.

15:14h

Opasnija Albanija i nakon gola - Bajrami je sada probao, a Livaković odbio loptu u korner.

15:11h

GOOOOL! Vodi Albanija od 11. minuta - Asani je centrirao, a Ljaći uz ne baš sjajnu reakciju golmana Livakovića zatresao mrežu.

Izmjena: 13:22h