EURO 2024: Impresivna Španija u osmini finala, Engleska razočarala, Srbija se provukla protiv Slovenije

Završen sedmi dan Evropskog prvenstva u fudbalu

114274 pregleda66 komentar(a)
16:53h

GOOOOOL! Srbija je izjednačila u 96. minutu - 1:1 nakon kornera i pogotka glavom Jovića.

Izmjena: 13:19h
16:48h

Pet minuta sudijske nadoknade.

16:39h

Posljednji Piksijevi aduti su Samardžić i Birmančević - meč je završen za Tadića i Živkovića.

Samardžić je odmah pokušao, pored gola je završio njegov šut sa oko 20 metara.

16:36h

Desetak minuta do kraja utakmice.

16:29h

Mitrović je imao još jednu sjajnu šansu - sa peterca je pogodio prečku, mada je i tu loptu dirao Karnečnik.

Mogla je Srbija odmah da izjednači...

16:26h

GOOOOL! Slovenija vodi od 69. minuta protiv Srbije - 1:0 u Minhenu.

Gaćinović je jeftino izgubio loptu, Karničnik počeo i do kraja ispratio akciju - sa druge stative je matirao nemoćnog Rajkovića.

16:23h

Prva izmjena u Sloveniji - Mlakara je zamijenio Stanković.

Druga izmjena u srpskom timu: Vlahović i Lukić su izašli, u igri su Jović i Milinković Savić.

16:15h

Kontranapad Slovenije, Šeško je sa 25 metara probao u dalji ugao - Rajković nije dozvolio da ga iznenadi.

16:07h

Sve opasnija Srbija - malo je nedostajalo da Slovenci postignu autogol, potom je ponovo Mitrović bio u šansi, ali je izblokiran.

16:04h

Odmah je Srbija imala veliku šansu za vođstvo - Tadić je proigrao Mitrovića, a Oblak sjajno reagovao.

16:02h

Počelo je drugo poluvrijeme. Stojković je napravio jednu izmjenu - Gaćinović je na terenu umjesto Mladenovića.

15:46h

Kraj prvog poluvremena u Minhenu - nema golova u duelu Slovenije i Srbije.

Bolje šanse su imali "zmajčeki", Elšnik je pogodio stativu, a kod Srbije je najopasniji bio Mitrović.

15:41h

Mitrović je u 42. minutu bio u kolosalnoj šansi nakon što se sjajno zagradio i našao se ispred Oblaka koji je na vrijeme ušao u šut srpskom napadaču.

Usporeni snimak je, doduše, pokazao da bi pogodak bio vjerovatno poništen zbog ofsajda Živkovića.

15:37h

Dvije šanse u nekoliko sekundi za Sloveniju - Elšnik je pogodio stativu, lopta se odbila do Šeška koji je šutirao pored gola. Mnogo sreće je imala Srbija.

15:34h

Mitrović je bio u klinču s jednim od defanzivaca Slovenije na samom petercu - lopta je na kraju prošla pored obojice.

15:27h

Prvo uzbuđenje pred golom Slovenije - Mitrović je u 27. minutu šutirao glavom, pravo u Oblaka.

15:21h

Dvadesetak minuta fudbala u Minhenu - Slovenija konkretnija, od Srbije do sada nije viđeno praktično ništa.

15:07h

Slovenija je ponovo zaprijetila - Mlakar je šutirao, Rajković odbio loptu u korner.

15:03h

Smušen početak Srbije, Lukić je izgubio loptu na tridesetak metara od svog gola, ali je Rajković lako ukrotio šut Čerina.