EURO 2024: Impresivna Španija u osmini finala, Engleska razočarala, Srbija se provukla protiv Slovenije

Završen sedmi dan Evropskog prvenstva u fudbalu

114274 pregleda66 komentar(a)
19:51h

Kraj utakmice, Danska - Engleska 1:1.

Izmjena: 20:09h
19:48h

Nevjerovatne scene u Frankfurtu - Englezi zadržavaju vrijeme. Tri minuta sudijskog dodatka (1:1).

19:43h

Šut Hjolunda fijuknuo je pored stative. Sreća za Engleze u 85. minutu.

19:42h

Bliži se kraj meča u Frankfurtu, Englezi nemoćni, Danci opasniji...

19:27h

Kompletnu ofanzivnu liniju promijenio je Sautgejt - izašli su Kejn, Saka i Foden, ušli Votkins, Bouven i Eze.

19:14h

Stativa Fodena, 55. minut.

Izmjena: 13:18h
19:11h

Konačno nešto od Engleza na startu nastavka, Saka je glavom iz teške pozicije umalo iznenadio Šmajhela.

19:04h

Počelo je drugo poluvrijeme na meču Danska - Engleska (1:1).

19:02h

Na ovom Evropskom prvenstvu već je postignuto više golova udarcima van šesnaesterca (13), nego u cijeloj grupnoj fazi na Euru 2020. (12).

Do sada je u Njemačkoj odigrano samo 17 utakmica, manje od polovine u grupnoj fazi.

18:49h

Poluvrijeme u Frankfurtu, Danska - Engleska 1:1.

18:36h

Izjednačenje u Frankfurtu - sjajan gol Morten Hjulmanda, veziste Sportinga, sa skoro 30 metara. Danska - Engleska 1:1 u 34. minutu.

18:33h

Danci dominiraju nakon gola Kejna, Englezi su se, baš kao i na meču sa Srbijom, povukli na svoju polovinu.

18:24h

Ovako je Hari Kejn proslavio prvi gol na EP 2024.

18:23h

Voker je sjajno prošao po desnoj strani, zaspao je Kristijansen, lopta se na petercu nekako iskobeljala do Kejna, koji je lijevom nogom pogodio sa sedam-osam metara.

18:22h

Vodi Engleska - strijelac je Hari Kejn, u 19. minutu.

18:15h

Kajl Voker je proklizao, ali i izbjegao težu povredu.

18:01h

Počeo je duel Danske i Engleske u Frankfurtu.

Izmjena: 18:05h
17:49h

Izvještaj utakmice Slovenija - Srbija pročitajte ovdje.

17:19h

Od 18 sati igraju Danska i Engleska.

Poznati su sastavi:

Danska: Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergard - Maele, Hjulmand, Hejbjerg, Kristijansen - Eriksen - Hojlund, Vind.

Engleska: Pikford - Voker, Stouns, Guehi, Tripije - Rajs, Aleksander-Arnold - Saka, Belingem, Foden - Kejn.

16:54h

Kraj utakmice - 1:1, Srbija je izjednačila maltene u posljednjoj sekundi u Minhenu.

Jović je donio remi i sačuvao nadu u plasman u osminu finala, iako je dugo izgledalo da Slovenija ide ka prvoj pobjedi ikada na evropskim prvenstvima.

Vodio je tim Matjaža Keka od 69. minuta i gola Karničika, a "orlovi" potom na sve načine probali da izbjegnu poraz, vjerovatno i eliminaciju.

Stvorili su nekoliko prilika, Mitrović je uzdrmao prečku, a Jović u posjednjem napadu na utakmici - nakon kornera Ilića - matirao Oblaka za konačnih 1:1.