EURO 2024 Bez golova nakon 49 mečeva - remi Holandije i Francuske; Austrija prebrza za Poljsku, Ukrajina se probudila

Osmi dan Evropskog prvenstva u fudbalu

94636 pregleda5 komentar(a)
Najbolja šansa na meču Holandije i Francuske: Rabio je izabrao da asistira Grizmanu umjesto da postigne gol, Foto: Reuters
16:49h

Velika pobjeda Ukrajine nakon mnogo bolje igre u drugom poluvremenu - 2:1.

Slovačka je vodila od 18. minuta i gola Šranca, imala dobrih prilika u prvom poluvremenu, ali nije uspjela da sačuva prednost.

Ukrajina je u nastavku golovima Šaparenka i Jaremčuka stigla do zaslužene pobjede koja je ostavlja u trci za osminu finala.

Izmjena: 16:54h
16:39h

GOOOOL! Preokret u Diseldorfu, Ukrajina vodi 2:1 - strijelac Jaremčuk u 80. minutu!

Sve je počelo od posljednje linije Ukrajine, Jaremčuk je pobjegao Škrinjaru, primio loptu i poslao je iza leđa Dubravke!

Izmjena: 13:13h
16:32h

74. minut - kontra Ukrajine, Mudrik je pogodio stativu.

16:28h

Nakon izjednačenja Ukrajina je mnogo bolji rival.

16:12h

GOOOOL! Ukrajina je izjednačila, strijelac Šaparenko!

Izgubili su Slovaci loptu, Ukrajina krenula u kontru, Mudrik je uposlio Dovbika, koji je dodao loptu do Zinčenka, a fudbaler Arsenala asistirao Šaparenku.

16:09h

51. minut - centaršut Mudrika, ali je lopta bila prejaka da bi Dovbik mogao ozbiljnije da zaprijeti.

16:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

16:03h

Večeras je na programu derbi između Francuske i Holandije.

15:48h

Kraj prvog poluvremena. Slovačka vodi 1:0, mada je mogla da ima i ubjedljiviju prednost.

15:45h

44. minut - novi pokušaj Harslina, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je Trubin još jednom dobro intervenisao.

15:44h

43. minut - šut Zinčenka iz slobodnog udarca, Dubravka je odbranio.

15:35h

34. minut - najbolja šansa za Ukrajinu. Timčuk je pogodio stativu.

15:29h

28. minut - zaprijetila je Ukrajina, Dovbik je ušao u kazneni prostor, oslobodio se jednog čuvara, ali ga je drugi blokirao.

Trenutak kada je Dovbik blokiranfoto: Reuters
15:19h

GOOOOL - 17. minut - Slovačka, potpuno zasluženo, vodi 1:0. Strijelac Šranc, njegov drugi gol na ovom prvenstvu.

Hancko je ubacio loptu iz auta do Haraslina, koji je centrirao, lopta je prešla sve igrače Ukrajine, a Šranc je glavom poslao u mrežu.

15:18h

17. minut - šut Hancka iz slobodnog udarca sa oko 20 metara Trubin je još jednom dobro intervenisao.

15:15h

13. minut - prvi šut Ukrajine u okvir gola. Šutirao je Braško, a Dubravka lako odbranio

15:11h

10. minut - prva šansa za Slovačku. Haraslin je krenuo u slalom sa lijeve strane, šutirao, a onda je Trubin odbranio.

Potom je priliku imao Šranc, ali je Trubin još jednom intervenisao.

15:01h

Počeo je meč Slovačke i Ukrajine.

15:00h

Selekcije su se tokom Eura žalile na stanje terena u Njemačkoj, a Uefa je odlučila da radi na poboljšanju terena u Frankfurtu.

14:59h

U 18 časova počinje meč Poljske i Austrije. Obje ekipe su na startu poražene, pa je ovaj meč od velike važnosti.