EURO 2024 Bez golova nakon 49 mečeva - remi Holandije i Francuske; Austrija prebrza za Poljsku, Ukrajina se probudila

Osmi dan Evropskog prvenstva u fudbalu

94636 pregleda5 komentar(a)
Najbolja šansa na meču Holandije i Francuske: Rabio je izabrao da asistira Grizmanu umjesto da postigne gol, Foto: Reuters
20:15h

Od 21 sat se sastaju Holandija i Francuska, a Kilijan Mbape je na klupi.

Tim Francuske: Menjan - Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandes - Čuameni, Kante, Rabio - Dembele, Tiram, Grizman.

Tim Holandije: Ferbrugen - Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake - Shouten, Simons, Reijnders - Frimpong, Depaj, Gakpo.

Izmjena: 20:27h
19:54h

Kraj utakmice - Austrija je savladala Poljsku 3:1 i upisala prve bodove na Euru.

19:53h

Poljska je u 93. minutu mogla da smanji minus - Grosicki je šutirao pored gola, ostalo je 3:1.

Izmjena: 21:14h
19:47h

GOOOOL! Arnautović je vjerovatno stavio tačku na meč - vodi Austrija 3:1 od 78. minuta.

Napadač Intera je rutinski realizovao penal.

Izmjena: 13:12h
19:37h

Penal za Austriju - Šćensni je faulirao Zabicera.

19:35h

Mogla je Austrija i do 3:1 - Vimer je šutirao, a Šćensni pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svijetu.

19:30h

Manje od dva minuta je trebalo Poljacima da odgovore na novu prednost Austrijanaca - Šviderski je šutirao pravo u Penca.

19:27h

GOOOOL! Ponovo vodi Austrija - strijelac je Baumgartner koji je sa 20 metara matirao Šćensnog.

Bila je to sjajna akcija Austrijanaca u kojoj je učestvovao Arnautović varkom tijela kada je propustio loptu do Baumgartnera i otvorio mu put ka golu.

19:19h

Prvi put je na ovom Euru je na terenu Robert Levandovski - ima pola sata da napravi razliku i donese pobjedu Poljacima.

19:11h

Austrija je zaprijetila u 51. minutu - Poš je šutirao glavom, ostalo je 1:1.

19:05h

Počelo je drugo poluvrijeme.

18:48h

Kraj prvog poluvremena u Berlinu - 1:1 u duelu Poljske i Austrije.

18:40h

Mogla je Austrija do nove prednosti, ali je Zabicer izblokiran.

18:32h

GOOOOL! Odlično je reagovala Poljska i stigla do izjednačenja - pogodio je Pjontek u 30. minutu.

Izmjena: 13:13h
18:20h

Evo i odgovora Poljaka - Zalevski je u 19. minutu šutirao visoko preko gola.

18:11h

GOOOOL! Vodi Austrija od 9. minuta - Trauner je glavom matirao Šćensnog.

Austrijanci su su lako krunisali nadmoć na početku meča.

18:10h

Bolji početak Austrije i nekoliko opasnih prekida, ali se još čeka na pravu šansu.

18:07h

Ukrajina je u prvom meču današnjeg programa savladala Slovačku - 2:1 nakon preokreta.