BLOG EURO 2024 Euro je dobio najljepšu priču, Gruzija odletjela u istoriju; Češka herojski pala, Turska ide dalje

Debitant pobjedom nad Portugalom obezbijedio nokaut fazu, Turska "slomila" desetoricu Čeha - osminu finala posljednjeg dana obezbijedili Belgija, Rumunija i Slovačka

82796 pregleda28 komentar(a)
Držao čas fudbala: Kvarackelija, Foto: Reuters
26.06.2024. 23:04h
19:21h

Mijenja belgijski selektor Tedesko, izlaze Trosar i Tilemans, ulaze Karasko i Mangala.

19:16h

Ukrajinci moraju da rizikuju, a Rebrov vrši prvu izmjenu. Doduše, prinudnu - umjesto povrijeđenog Mikolenka ulazi Zinčenko.

19:13h

Spora, neubjedljiva Belgija. "Crveni đavoli" kao da su se zadovoljili bodom protiv Ukrajine, koji im donosi prolaz, ali im pri trenutnim rezultatima donosi drugo mjesto i daje Francusku za protivnika u osmini finala.

19:08h

Počela su druga poluvremena, konačan rasplet u grupi E.

18:48h

Poluvremena u Štutgartu i Frankfurtu, Rumunija - Slovačka 1:1, Ukrajina - Belgija 0:0.

U ovom scenariju prolaze tri ekipe, osim Ukrajine, koja otpada.

Drugoplasirana Belgija igrala bi u osmini finala sa Francuskom.

18:43h

Velika šansa za Ukrajince, Jaremčuk je bio nesebičan, pokušao je da probađe Dobrika, a bolje da je šutirao...

18:41h

Tabela se opet vraća u "normalu" - sva četiri tima imaju po četiri boda, Rumunija je prva, Belgija druga, Slovačka treća, a Ukrajina četvrta.

U ovoj varijanti otpala bi Ukrajina.

18:39h

Rumunija je izjednačila protiv Slovačke u 37. minitu - 1:1

Razvan Marin je pogodio sa bijele tačke.

18:28h

Slovačka je prva sa šest, Belgija druga sa četiri, koliko ima i Ukrajina, Rumunija je posljednja sa tri boda - tako trenutno izgleda tabela grupe E, nakon pola sata.

18:25h

Slovačka je povela protiv Rumunije!

Duda je u 24. minutu nakon centaršuta Kucke glavom pogodio rumunsku mrežu.

18:21h

Prvi šut Ukrajinaca, u 25. minutu - pokušao je Jaremčuk, pravo u Kastelsa.

18:19h

Ukrajina je jedina ekipa u grupi kojoj treba pobjeda za prolaz. Izabranici Sergeja Rebrova još nisu šutirali ka belgijskom golu.

18:10h

U Frankfurtu, agresivniji početak Slovačke, čiji su fudbaleri nakon 10 minuta već imali četiri udarca - tri su, doduše, izblokirali rumunski defanzivci.

18:08h

Šansa za Lukakua, kojeg nikako neće gol. Nakon sjajne lopte De Brujnea belgijski napadač se izborio za poziciju, ali je slabo šutirao - pravo u Trubina.

18:01h

Rasplet u grupi E - počele su utakmice u Štutgartu i Frankfurtu!

17:14h

Rasplet grupe E u kojoj svaka selekcija ima po tri boda sve je bliži, a poznati su i sastavi timova za dva meča koja počinju u 18 sati.

Selektor Ukrajine Sergij Rebrov zna da mu samo pobjeda protiv Belgije garantuje mir zato se odlučio da u napadu prvi put od starta na ovom Euru upari Artjoma Dovbika i Romana Jaremčuka.

S druge strane, Domeniko Tedesko je kao u prvom kolu u startnih 11 vratio Arselanovog Leandra Trosara.

SASTAV UKRAJINE

SASTAV BELGIJE

Poznati su i sastavi za meč Slovačka - Rumunija.

13:50h

Slovenija je sinoć prvi put u istoriji izborila plasman u nokaut fazu jednog velikog takmičenja.

13:14h

Engleska je bila blijeda na dosadašnjim mečevima, ali je sa prvog mjesta u grupi C obezbijedila osminu finala.

Albion je sinoć, u posljednjem meču grupne faze, igrao 0:0 protiv Slovenije.

„Mislim da smo mnogo unaprijedili igru s loptom. Dobro smo otvarali akcije, vidi se naporan rad, ali nam još nedostaje završnica. Fudbaleri koji su igrali u drugom poluvremenu su odradili dobar posao. Pokušali smo ofanzivnim zamjenama da dođemo do pobjede“, rekao je selektor Engleza Garet Sautgejt.

Pohvalio je Kola Palmera, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

„Bio je veoma dobar. Stvarao je šanse, trudili smo se da mu omogućimo da postigne gol u finišu. I nije samo on unio svježu krv, već i ostali mladi igrači Entoni Gordon i Kobi Mejno. Bilo je mnogo dobrih stvari na kojima možemo da gradimo igru“, dodao je selektor Engleske.