BLOG EURO 2024 Euro je dobio najljepšu priču, Gruzija odletjela u istoriju; Češka herojski pala, Turska ide dalje

Debitant pobjedom nad Portugalom obezbijedio nokaut fazu, Turska "slomila" desetoricu Čeha - osminu finala posljednjeg dana obezbijedili Belgija, Rumunija i Slovačka

82803 pregleda28 komentar(a)
Držao čas fudbala: Kvarackelija, Foto: Reuters
26.06.2024. 23:04h
21:35h

35. minut: Portugal očekivano igra u kombinovanom sastavu, ali tu je Kristijano Ronaldo koji je imao nekoliko opasnih pokušaja, ali je i dalje bez gola na svom šestom Euru.

21:28h

27. minut: Očekivano Turska pritiska, a nakon jedne akcije Krejči je u posljednjem trenutku "skinuo" loptu Ardi koji se već spremao za makazice.

21:20h

20. minut: Šok za Češku - Antonin Barak je već uspio da dobije drugi žuti karton i za njega je meč u Hamburgu završen.

21:17h

17. minut: Velika prilika za Češku, ali na ovom Euru malerozni štoper Robin Hranač iz dobre pozicije je šutirao preko gola.

21:02h

2. minut: GOOOOOL - Gruzija ima velikog majstora, Hviča Kvarackelija je bio neuhvatljiv za odbranu Portugala nakon lijepe asistncije na ovom šampionatu odličnog Žorža Mikautadzea.

Kakav početak meča u Gelzenkirhenu.

Izmjena: 21:31h
21:01h

1. minut: Kreće rasplet grupe F...

20:14h

Još grupa F i biće poznato kojih 16 ekipa nastavlja Euro 2024 - ostalo je da se odigraju mečevi Češka - Turska i Gruzija - Portugal, a poznati su i sastavi timova za ove okršaje.

Nakon mnogo buke oko Arde Gulera, selektor Turske Vinćenco Montela odlučio da večeras krene sa supertalentom Reala, a tu će biti i mlada nada Juventusa Kenan Jildiz.

SASTAVI ČEŠKE I TURSKE

SASTAVI GRUZIJE I PORTUGALA

19:58h

Veliko slavlje Rumuna, koji će u osmini finala igrati sa jednom od trećeplasiranih selekcija. Slavi i Belgija, ali će tim Domenika Tedeska u osmini finala igrati protiv Francuske. Slovaci, kao treći, igraće sa nekim od prvoplasiranih.

Cup tree provided by Sofascore
19:55h
19:54h

Kraj utakmica u Štutgartu i Frankfurtu, dva remija za kraj: Slovačka - Rumunija 1:1, Ukrajina - Belgija 0:0.

Sva četiri tima završila su grupu sa po četiri boda, ali je "platila" Ukrajina, koja ispada zbog najgore gol-razlike.

Upravo je gol-razlika lansirala Rumuniju, koja je prva, Belgija je druga, dok Slovačka prolazi kao treća.

Izmjena: 20:00h
19:51h

Sudakov pravo u Kastelsa - je li otišla i posljednja nada za Ukrajince.

19:50h

Četiri minuta nadoknade - četiri minuta nade za Ukrajinu.

19:49h

Tri minuta nadoknade na meču Slovačka - Rumunija. Rezultat je 1:1 - i jedni i drugi bi išli u osminu finala.

19:47h

Dobra šansa za Belgiju nakon kontre, nije pogodio Bakajoko.

19:42h

Malinovski je zamalo pogodio iz kornera, Kastels je uspio da odbrani.

19:40h

Ulazi Jarmokelno, posljednji adut Rebrova.

19:34h

Evo i šanse za Ukrajinu, Dovbik je mogao do gola.

19:33h

Konačno šansa za Belgiju, pokušao je Karasko, odbranio Trubin.

19:31h

Tri izmjene Rebrova, na terenu su Stepanenko, Malinovski i Vanat. Još 20 minuta do kraja, Ukrajina mora da krene na sve ili ništa.