Francuska penalima preko Portugala do polufinala, čeka je Španija!

Dramatičan prvi četvrtfinalni dan 17. Evropskog prvenstva u fudbalu

98840 pregleda24 komentar(a)
06.07.2024. 00:02h
23:53h

Španija i Francuska igraće 9. jula u Minhenu prvo polufinale Evropskog prvenstva (21 h).

23:51h

Francuska je u polufinalu Eura, a još nije dala gol iz igre na pet utakmica turnira.

Tri puta su se tresle mreže protivnika "trikolora", dva su bila autogola, Mbape je jednom pogodio iz penala.

23:48h

Tuga Kristijana Ronalda, veliki fudbaler je odigrao svoje posljednje Evropsko prvenstvo, vrlo moguće i posljednje veliko takmičenje.

23:42h

Teo Ernandes pogađa za 5:3, Francuska je u polufinalu!

23:41h

Mendeš vraća nadu Portugalcima - 4:3.

23:40h

Barkola vara Dioga Koštu, Francuska vodi 4:2.

23:39h

Žoao Feliks pogađa stativu, prednost za Francuze nakon treće serije.

23:38h

Kunde golom otvara treću seriju, 3:2 za Francusku.

23:37h

Pogađa i Bernardo Silva za Portugal, 2:2

23:37h

Fofana po sredini gola, 2:1 za Francusku.

23:35h

Ronaldo precizan za Portugal, 1:1.

23:34h

Dembele precizan, Francuska vodi 1:0

23:30h

Kraj drugog produžetka, polufinalistu će odlučiti penali.

Nakon 120 minuta igre nije bilo golova.

23:29h

Mendeš je u 120. minutu imao dobru situaciju da donese Portugalcima polufinale, šutirao je pravo u Menjana.

23:21h

Šansu za Portugalce u 108. minutu imao je Žoao Feliks - glavom je pucao u spoljni dio mreže.

23:13h

Kilijan Mbape je izašao zbog povrede, ušao je Barkola.

23:10h

Završen je prvi produžetak, i dalje 0:0 - 15 minuta odluke ili će se pucati penali?

22:58h

Dočekao je i Ronaldo šansu, u trećem minutu prvog produžetka, poslao je loptu visoko preko gola.

22:50h

Nešto sadržajnijih drugih 45 minuta, ali opet nedovoljno za reprezentacije takvog kalibra, igrača takve klase.

Maltene sve zanimljivo desilo se u 10 minuta - od 60. do 70, dvije dobre šanse za Portugalce, Bruno Fernandeš pa Vitinja, uzvratili su Francuzi preko Kolo Muanija i Kamavinge, ali mreže su mirovale.