Francuska penalima preko Portugala do polufinala, čeka je Španija!

Dramatičan prvi četvrtfinalni dan 17. Evropskog prvenstva u fudbalu

98840 pregleda24 komentar(a)
06.07.2024. 00:02h
22:45h

Cure posljednji minuti regularnog toka u Hamburgu, Portugal i Francuska se izgleda spremaju za produžetke (0:0).

22:19h

Nova prilika za Portugalce - Menjan je sada zaustavio Vitinju...

22:17h

Portugal je mogao do vođstva u 61. minutu - Menjan je odbranio šut Bruna sa desetak metara.

22:12h

Ni nakon desetak minuta nastavka se ništa nije promijenilo - 0:0 najbolje oslikava kakav fudbal igraju Portugal i Francuska.

21:45h

Poluvrijeme, bez golova i šansi - 0:0, vjerovatno najmanje sadržajno poluvrijeme na cijelom Euru.

21:19h

Bez uzbuđenja u Hamburgu nakon 20 minuta igre - Portugalci imaju više loptu u posjedu, Francuzi su zaprijetili samo jednom, preko Ernandesa udarcem iz daljine.

21:00h

Počelo je u Hamburgu - Portugal ili Francuska?

20:39h

Španija je nastavila put, Njemačka tuguje - „crvena furija” je do sada oduševljavala na Euru, a večeras je napravila najveći korak ka četvrtoj tituli u istoriji.

Savladala je domaćina nakon 120 minuta

(2:1) i na dva koraka je od pehara u Njemačkoj.

U polufinalu će igrati sa boljim iz duela Portugala i Francuske koji počinje u 21 sat.

Izmjena: 22:01h
20:36h

Kraj utakmice - Španija je na produžetke savladala Njemačku 2:1 za plasman u polufinale Eura.

20:34h

Velika šansa za Njemce, opet Filkrug - lopta je prošla pored stative.

20:32h

GOOOOL! Vodi Španija od 119. minuta - strijelac je Merino koji je udarcem glavom matirao Nojera.

20:17h

Kukurelja je očigledno igrao rukom nakon šuta Musijale, nije bilo penala po mišljenju sudije Tejlora.

20:16h

Počeo je drugi produžetak.

20:14h

Kraj prvog produžetka.

20:13h

Španija je zaprijetila preko Ojarzabala, a onda je u prilici bio Virc, strijelac jedinog gola za Njemačku - Simon je ponovo imao sreće, lopta je prošla pored same stative.

20:10h

Promjena u Španiji, Hoselu je na terenu umjesto Ruisa.

20:06h

U 21 sat počinje duel Portugala i Francuske. Poznati su sastavi - kod Francuza uz Mbapea u napadu će se naći Kolo Muani, dok je mjesto suspendovanog Rabioa zauzeo Kamavinga.

Portugal: Košta - Kanselo, Pepe, Dijaš, Mendeš - Vitinja, Paljinja, Fernandeš - Bernardo Silva, Ronaldo, Leao;

Francuska: Menjan - Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandes - Kante, Čuameni, Kamavinga - Grizman - Kolo Muani, Mbape.