Francuska penalima preko Portugala do polufinala, čeka je Španija!

Dramatičan prvi četvrtfinalni dan 17. Evropskog prvenstva u fudbalu

98840 pregleda24 komentar(a)
06.07.2024. 00:02h
19:52h

Španija - Njemačka 1:1, igraće se produžeci.

"Furija" je vodila do 89. minuta (pogodak Olma početkom drugog dijela), a Njemci potpuno zasluženo poravnali golom Virca.

Izmjena: 19:58h
19:51h

GOOOOL! Izjednačenje - 1:1. Virc je iskoristio otpadak u kaznenom prostoru i asistenciju Kimiha i od stative zakucao loptu u mrežu.

19:41h

Njemci su ponovo mogli do izjednačenja - Haverc je bio u šansi, imao je prazan gol sa preko 30 metara, ali je prebacio prečku.

Golman Simon se već bio predao, ali je imao sreće u 83. minutu.

19:38h

Dvije promjene u španskoj selekciji - kraj za Vilijamsa i Moratu, u igri su Merino i Ojarzabal.

Kod Njemaca je ušao Miler, izašao je štoper Ta.

19:35h

Velika šansa za Njemce - Filrkrug je pogodi stativu poslije pas Virca u 77. minutu.

19:30h

Naćo je izblokirao Haverca u dobroj šansi, ostalo je 1:0 za Španiju.

19:21h

Jamal je zamijenjen pola sata prije kraja, ušao je Feran Tores.

19:15h

Nove dvije izmjene u Njemačkoj: Gindogan i Raum su izašli, a na terenu su Mitelštet i Filkrug.

19:10h

GOOOOL! Vodi Španija od 52. minuta i pogotka Danija Olma koji je na pas Lamina Jamala pogodio sa 15 metara.

19:05h

Morata je mogao da donese prednost Španiji - primio je loptu na ivici peterca okrenut leđima golu, okrenuo se i šutirao - previsoko.

19:05h

Počelo je drugo poluvrijeme, jedna promjena u španskom timu - Naćo je u igri umjesto Le Normana.

Nagelsman je uveo Andriha i Virca, meč je završen sa Džana i Sanea.

18:46h

Poluvrijeme u Štutgartu, nema golova u velikom derbiju između Španije i Njemačke.

18:34h

Haverc je bio u šansi, ali nije dobro šutirao - mogla je Njemačka da povede u 35. minutu.

18:28h

Pola sata fudbala u Štutgartu, nema golova u derbiju četvrfinala.

18:25h

Prva opasnost pred golom Španije - Kimih je centrirao, a Haverc glavom šutirao pravo u Simona.

18:14h

Jamal je bio blizu gola - šutirao je iz slobodnog udarca, maltene ispod živog zida, ali pored stative.

18:08h

Pedri je povrijeđen, umjesto njega je na terenu Olmo.

18:06h

Njemci su već napravili nekoliko grubih faula, Pedri se žali na povredu.

18:01h

Zaprijetila je Španija već u 1. minutu, Morata je odigrao do Pedrija, a ovaj šutirao pravo u Nojera.