Diogo Košta zasijenio sjajnog Oblaka, Portugal penalima srušio hrabru Sloveniju, u četvrtfinalu protiv Francuske

Evropsko prvenstvo u fudbalu, poznata su tri četvrtfinalna para: Njemačka - Španija, Francuska - Portugal i Engleska - Švajcarska

95821 pregleda 23 reakcija 23 komentar(a)
Ažurirano: 02.07.2024. 00:01h
Završeno
23:53h

Drama u Frankfurtu kulminirala je u penalima, koji su se završili brzo, prebrzo nakon 120 minuta herojskog otpora Slovenaca velikom favoritu, Portugalu.

Jan Oblak je bio heroj "dežele" odbranio je penal Kristijanu Ronaldu u prvom produžetku, ko je tada mogao da pomislio da će još veći junak postati njegov suparnik na portugalskom golu, Diogo Košta.

Golman Porta je u foto-finišu ispravio kardinalnu grešku saigrača Pepea i odbranio zicer Benjaminu Šešku, a onda imao pravu simultanku u penal-seriji, odbranio je sva tri udarca slovanačkim igračima, Iličiću, Balkovecu i Verbiču.

Ronaldo, koji je uprkos svemu preuzeo odgovornost, Bruno Fernandeš i Bernardo Silva bili su mirni, pogodili su mrežu i odveli Portugal u četvrtfinale, gdje će 5. jula u Hamburgu rival biti Francuska.

23:42h

Pogađa Bernardo Silva, nikad kraća serija penala - 3:0 i Portugal je u četvrtfinalu.

Bernardo Silva
Izmjena: 23:53h
23:41h

I treći penal brani fenomenalni Diogo Košta, ovoga puta Verbiču.

Diogo Košta
Izmjena: 23:52h
23:40h

Bruno Fernandeš tačan, 2:0 vodi Portugal nakon dvije serije penala.

23:40h

Još jednom sjajni Diogo Košta, brani penal Balkovecu.

23:38h

Ronaldo sada pogađa protiv Oblaka, Portugalci vode 1:0 nakon prve serije.

23:38h

Portugalac Košta brani penal Josipu Iličiću.

23:33h

Penali u Frankfurtu!

23:27h

Nevjerovatna šansa za Benjamina Šeška u 115. minutu - umalo je Pepe bio tragičar, izgubio je loptu, napadač Slovenije sjurio se na gol, ali je golman Košta odbranio njegov udarac.

23:23h

Crveni karton dobio je selektor Slovenije Matjaž Kek. Vrhunac drame u Frankfurtu, još 10 minuta do kraja drugog produžetka.

23:18h

Počinje drugi produžetak u Frankfurtu.

23:14h

Sjajni Jan Oblak brani penal Kirstijanu Ronaldu.

Jan Oblak, Kristijano Ronaldo
23:12h

Penal za Portugal u 104. minutu - Drkušić je faulirao Žotu.

Diogo Žota
22:55h

Kraj regularnog dijela - Portugal i Slovenija (0:0) igraće produžetke.

22:48h

Velika šansa za Portugal, minut prije kraja - Ronaldo je bio sam na lijevoj strani, šutirao je slabo, pravo u Oblaka.

22:45h

Još pet minuta, ritam meča je pao - kao da i jedni i drugi čekaju produžetke.

22:20h

Šeško je pobjegao Pepeu - prva velika šansa za Sloveniju. Napadač "dežele" slabo je šutirao.

22:14h

Ronaldo punom iz slobodnog udarca - pravo u Jana Obkala, 55. minut.

22:09h

Počelo je drugo poluvrijeme - odlučujućih 45 minuta ili će duel Portugalaca i Slovenaca biti drugi u osmini finala koji će otići u produžetke?