Ovim trijumfom Junajted je smanjio zaostatak u odnosu na četvoroplasirani Čelsi, poziciju koja vodi u Ligu šampiona, na osam bodova.
2358 pregleda 0 komentar(a)
Džesi Lingard - dvostruki strijelac, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.12.2018. 20:23h

Ole Gunar Solskjer pobjedom je debitovao na klupi Mančester junajteda.

Na gostovanju Kardifu, "crveni đavoli" su bili ubjedljivi i slavili rezultatom 5:1.

Već u 3. minutu Rašford je iz slobodnog udarca doveo goste u vođstvo, a prednost je duplirao Ander Erera u 29. na asistenciju Pola Pogbe.

Velšani su djelovali bezopasno, nisu stvarali šanse, ali su u 38. smanjili na 2:1 iz penala. Rašford je igrao rukom a siguran sa bijele tačke bio je Kamarasa.

Junajted je već nakon tri minuta postigao novi pogodak - Marsijal je iskoristio dodavanje Lingarda i krunisao sjajnu akciju tima sa "Old traforda".

U 56. minutu Lingard je oboren u protivničkom šesnaestercu, a isti igrač bio je realizator najstrože kazne za 4:1 u korist "crvenih đavola".

Konačan rezultat postavio je Lingard svojim drugim golom u 89. minutu.