Preokret Kolumbije za odlazak u Brazil

Poslije nepunih pola sata igre na tribinama je vladao muk, jer je Čile poveo 3:0, ali je u nastavku uslijedio preokret Kolumbije
1 komentar(a)
Radamel Falkao, Foto: Beta AP
Ažurirano: 12.10.2013. 11:35h

Tri penala, deset žutih i jedan crveni karton, nevjerovatan preokret uz šest golova, stalo je u 90 minuta utakmice Kolumbija - Čile (3:3), na ispunjenom stadionu u Barankilji, poslije koje su su Kolumbijci i definitivno obezbijedili vizu za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

Poslije nepunih pola sata igre na tribinama je vladao muk, jer je Čile poveo 3:0! Artur Vidal iz jedanaesterca, a potom Aleksis Sančes dva puta iz igre donijeli su gostima, činilo se u tom trenutku, nedostižnu prednost.

Međutim, u nastavku se desio preokret. Neočekivano, poklon je stigao od protivničke strane pošto je Karlos Karmona u 66. minutu dobio crveni karton.

Bio je to vjetar u leđa domaćinu koji je od 69. do 84. minuta postigao tri gola i stigao do izjednačenja kojim je izvadio vizu za Brazil.

Teofilo Gutijeres je najpre smanjio prednost Čileanaca, da bi Radamel Falkao dva puta bio precizan sa penala i postavio konačnih 3:3.

Golovima Ezekijela Lavecija (dva) i Rodriga Palasija, Argentina je na Monumental stadionu savladali Peru sa 3:1 i kolo prije kraja kvalifikacionog ciklusa i teoretski obezbijedila prvo mjesto.

Strijelac počasnog pogotka za Peru bio je Klaudio Pizaro.

Podsjećanja radi, četiri prvoplasirane reprezentacije steći će direktno pravo učešće na Mundijalu 2014, dok će petoplasirana igrati u baražu protiv petoplasiranog tima iz Azije.

Buenos Ajres: Argentina - Peru 3:1 (2:1)