Kako navodi portal Index.hr od tada je krenuo niz smrtonosnih napada u ovoj zemlji da bi u najnovijem u Gaziantepu, u samoubilačkom napadu na svadbenu povorku poginulo najmanje 50 svatova, a gotovo stotinu ranjeno.
Turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan okrivio je Islamsku državu.
Prije ovoga, 18. avgusta ove godine, pet vojnika, četiri policajca i dva civila ubijeni su u tri napada autobombama na tursku vojsku i policiju u pokrajinama Elazig i Van. Više od 200 osoba je ranjeno. Premijer Binali Jildirim okrivio je zabranjenu Radničku stranku Kurdistana (PKK) za napade na policiju.
Trojica bombaša samoubojica su se 28. juna raznijeli na aerodromu Kemal Ataturk u Istanbulu. Ubijeno je 45 osoba a ranjeno 240. Turske vlasti vjeruju da iza napada stoji Islamska država.
U martu 2016. su se dogodila dva veća napada.
Bombaš samoubica raznio se u centralnoj tržnoj četvrti Istanbula i pri tom ubio četiri osobe i ranio 39. Troje ubijenih su bili Izraelci. Prema turskim vlastima napadač je imao veze sa Islamskom državom.
Drugi napad u martu je odnio 37 života kada je eksplodirao automobil-bomba u Ankari a odgovornost je preuzeo TAK.
U februaru je u teroristčkom napadu poginulo 30 osoba među kojima i bombaš samoubica koji je izgubio život u napadu na vojni konvoj u Ankari. Odgovornost je preuzeo TAK, a vlasti su okrivile PKK.
Na samom početku godine, u januaru 2016, 12 Njemaca je poginulo u napadu na istorijski centar Istanbula u blizini džamije Aje Sofije. Prema turskim vlastima napadač je bio pripadnik Islamske države.
Najteži napad u istoriji moderne Turske, dogodio se u oktobru 2015. godine kada je više od stotinu osoba ubijeno u dva samoubilačka napada na prokurdski mirovni skup u Ankari. Za napad je okrivljena Islamska država.
Prije ovog napada, 20. jula 2015 godine, bombaš samoubica napao je prokurdsko okupljanje u Surucu u blizini sirijske granice usmrtivši 33 osobe. Turske vlasti smatraju Islamsku državu odgovornom.
Bonus video: