Osmani zaprijetio: Niko ne smije da me iseli, ubiću ga i sve zapaliti

Vlasnica imanja preminula je prije 25 godina, a ono je, nakon njene smrti, podijeljeno na oko 30 nasljednika
50 komentar(a)
Eton Osmani, Foto: Svetlana Mandić
Eton Osmani, Foto: Svetlana Mandić
Ažurirano: 30.11.2016. 18:18h

Eton Osmani, koji se sa dvije žene uselio u oronule i zapuštene objekte na imanju koje se nalazi u centru Nikšića, u ulici „Peka Pavlovića“, u blizini Opšte bolnice, prijeti da će sve zapaliti ukoliko neko pokuša da ih iseli iz pomenutih objekata.

„Ovdje smo došli ima oko pet mjeseci. Nikome ne smetamo. Na kantama jedemo, ložimo vatru. Ne smije niko da dođe da nas izbaci odavde. Ubiću ga odmah i sve ću zapaliti. Policija je dolazaila i rekla nam da možemo da ostanemo”, kazao je Osmani koji je porijeklom iz Peći.

Prema njegovim riječima više puta je tražio pomoć nadležnih, ali im niko nije izašao u susret.

Mještani pomenute ulice godinama su bezuspješno tražili od lokalne uprave da nađu način i očiste dvorište koje je odavno postalo divlja deponija, ali i izvor zaraze. Sada su dodatno uplašeni za svoju i bezbjednost svojih porodica jer se plaše da Osmani ne zapali oronule objekte.

“Oni svaki dan, a posebno uveče lože vatru. Pale plastiku. Od dima i smrada ne možemo prozor, ni vrata da otvorimo. Sada i javno prijete da će sve da zapale. Zaista smo zabrinuti za bezbjednost naših porodica, a i za našu imovinu”, kazao je Momir Nenezić, čija se kuća i imanje nalaze uz pomenuto dvorište.

Vlasnica imanja preminula je prije 25 godina, a ono je, nakon njene smrti, podijeljeno na oko 30 nasljednika.

“Dok je vlasnica bila živa, to je bilo sve uređeno. Kao djeca smo dovodili iz škole drugove da dođu da vide cvijeće, voćnjak, baštu. Mi smo se hvalili njenim imanjem. Od kada je umrla, još niko od tih nasljednika nije došao da makne papirić. Kao da nam nije dovoljno što je imanje postalo deponija i izvor zaraze nego još treba i da vodimo računa da ne zapale objekte i da svi ne stradamo”, ozlojeđen je Nenezić.

Kako je kazao umjesto rješenja nadležni iz Opštine i Komunalne policije samo prebacaju odgovornost, a izgovor im je to da je riječ o privatnom posjedu.

“Jeste privatni posjed, ali i za to ima lijeka. Trebalo je da vlasnike opomenu da ovo smetlište očiste, pa ako to ne urade, kao što nijesu, da Opština očisti o svom trošku, a račun ispostavi vlasnicima, kao svuda u svijetu”, smatra Nenezić.

Prošle jeseni lokalna uprava je pokušala da imanje očisti i zaštiti ga od daljeg odlaganja smeća ali ih je u tome spriječio jedan od vlasnika tvrdeći da će mu mašine uništiti voćnjak.

“Taj voćnjak niko ne održava, sve je to podivljalo i godinama ne rađa, već je obrastao korovom i smećem. Od voćnjaka nema nikakve koristi. Niko nam ne vjeruje da ovdje ništa ne možemo da uradimo. Sada nam ne preostaje ništa drugo nego da čekamo da nove komšije ostvare svoje prijetnje. Možda se onda i nadležni sjete da u centru grada postoji ovo ruglo”, poručio je Branimir Nenezić.

U septembru sui z lokalne uprave kazali da problem nije lako riješiti zbog većeg broja nasljednika, ali da će Opština ipak očistiti imanje ako vlasnici to ne urade.

“Ovdje se radi o veoma specifičnom vlasničkom odnosu, ali to ne može biti opravdanje za ovakvo stanje. Svako je dužan da održava red i istoću u svom posjedu”, poručili su tada iz lokalne uprave.

Ipak, parcela je i dalje neočišćena, a sada i Osmani prijeti da će zapaliti zapuštene objekte ukoliko pokušaju da ga iz istih isele.

Bonus video: