Komisija za stambena pitanja Vlade Crne Gore objavila je spisak funkcionera kojima su dodijeljeni stanovi ili krediti pod povoljnim uslovima u mandatu Vlade premijera Duška Markovića.
Ukupno je odobreno 2,6 miliona eura stambenih kredita pod povoljnim uslovima, a u tu cijenu nije uračunato 13 stanova pod povlašćenim uslovima.
Stambeno pitanje ovako je riješeno za 96 javnih funkcinera u dosadašnjem mandatu Markovića.
Na spisku se između ostalih nalaze, predsjednik Privrednog suda Blažo Jovanić, direktor Agencije za sprečavanje korupcije Sreten Radonjić, generalna direktorica za evropske integracije u Ministarstvu rada i socijalnog staranja Ljiljana Simović, inače supruga potpredsjednika Vlade Milutina Simovića.
Na spisku su i predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica, načelnik Odjeljenja za vojno-obavještajne poslove Miljan Perović, generalna sekretarka Vlade Nataša Pešič...
Mediji su već pisali o tome da su stanove po povoljnim uslčlovima dobili predsjednik Ustavnog suda Dragoljub Drašković, ministri rada i socijalnog staranja te prosvjete, Kemal Purišić i Damir Šehović....
Stanove pod povoljnim uslovima od države su dobili i pomoćnik direktora Uprave policije Enes Baković, dok je njegova sestra, savjetnica premijera Merima Baković dobila povoljni stambeni kredit od 40.000 eura.
Povoljne kredite, koji su građanima daleko, dobili su i pomoćnica generalnog sekretara Skupštine Jelena Radonjić, generalni sekretar Skupštine Aleksandar Jovićević, zamjenik generalnog sekretara Skupštine Mersudin Gredić....
Stanove pod povlašćenim uslovima dobili su specijalni tužioci Saša Čađenović, Lidija Vukčević, a povlašćene kredite su dobili državni tužioci Miloš Šoškić, Sonja Bošković, Jelena Đačetić, Jovanka Čizmović...
Marković je prošlog mjeseca tokom premijerskog sata u Skupštini, obećao da će objaviti podatke o stanovima i kreditima funkcionera, koji su shodno odluci Komisije za stambena pitanja bili označeni stepenom tajnosti.
"Predsjednik Vlade je tada kazao da nije riječ o dodjeli besplatnih stanova bez osnova, bez reda i propisa, već na osnovu Odluke po kojoj i državni službenici, a ne samo funkcioneri, imaju mogućnost na povlastice prilikom rješavanja stambenog pitanja", saopšteno je viz Vlade.
Marković je, kako navode iz Vlade, ocijenio i da rješavanje stambenog pitanja ne doživljava kao privilegiju već kao potrebu zaposlenog, saopštivši da je u posljednjem periodu kroz razne vidove Vladine podrške, stambeno pitanje riješilo i oko 2.400 zaposlenih u prosvjeti, zdravstvu, sektoru bezbjednosti i javnoj upravi.
Galerija
Bonus video: